1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

יש לכם עבר פלילי? מחכה לכם משרה מבטיחה במיוחד

בנק JPMorgan שהוא הבנק הגדול בארה"ב, מחפש עובדים חדשים בעלי עבר פלילי • מנכ"ל הבנק: "כאשר מישהו אינו יכול להכניס את רגלו בדלת ולהתחרות על משרה, זה רע לעסקים ורע לקהילות הזקוקות לגישה להזדמנות כלכלית"

קובי ברקת, כ"ג תשרי תש"פ 22/10/2019 22:52

מהלך מפתיע פושע פושע צילום: pixbay

בנק JPMorgan שהוא הבנק הגדול בארה"ב ומי שהוגדר על ידי המגזין הכלכלי 'פורבס' כ"החברה הציבורית הגדולה בעולם", מחפש עובדים חדשים בעלי עבר פלילי.

לדברי מנכ"ל הבנק, ג'יימי דימון, מדובר ברצון "להעניק הזדמנות שנייה לעבודה טובה". המהלך המדובר מגיע לאחר שמחקרים חדשים הראו כי ארה"ב מפסידה מדי שנה בין 78 ל-87 מיליון דולר בכך שאינה מכלילה בכוח העבודה אנשים בעלי עבר פלילי.

"כאשר מישהו אינו יכול להכניס את רגלו בדלת ולהתחרות על משרה, זה רע לעסקים ורע לקהילות הזקוקות לגישה להזדמנות כלכלית. אנו רוצים להרחיב את מאגר העובדים הפוטנציאליים שלנו, לאחר שכבר שכרנו אנשים עם הרשעות לחלק מהמשרות המוצעות על ידי הבנק", אמר המנכ"ל.

הוא סיפר כי בראיונות העבודה לא ישאלו יותר המועמדים האם יש להם עבר פלילי, כפי שהיה נהוג עד עתה, ואף לא יסננו עובדים במידה וידעו כי יש להם עבר כזה.

מחקרים שונים שפורסמו בשנים האחרונות הראו כי מתן הזדמנויות לחינוך ועבודה מקטין את הסיכון עבור מורשעים בפלילים לחזור אל מעגל הפשע. עם זאת, הת'ר היגינבוטום, נשיאת מחלקת המדיניות של JPMorgan, אמרה כי ישנו חריג אחד. "במידה ושדדתם בנק בעבר, לא תוכלו להתקבל לעבודה אצלנו", ציינה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;