1. עמוד הבית
 2. תיירות
 3. חדשות תיירות

ברגע האחרון: 'אל-על' הודיעה על ביטול ההסדר עם נוסעי טיסת השבת

לאחר שמוקדם יותר הבוקר פורסם כי התגבשה לאחרונה פשרה בין הנוסעים לבין חברת אל על לפיו כל נוסע יקבל 2,152 ש"ח - כעת מודיעה 'אל-על' כי הסדר הפיצוי בוטל

אלי שלזינגר, יוסי אסולין, ל' תשרי תש"פ 29/10/2019 09:25

פיצוץ במגעים יעקב נחומי, פלאש 90 יעקב נחומי, פלאש 90

כמעט שנה עברה מאז סערה המדינה סביב אירועי, מה שזכה לכינוי 'טיסת השבת'. כזכור, מדובר בטיסה שיצאה מארה"ב לכיוון ישראל ביום חמישי בערב באיחור רב, ומחשש לנחיתה בתוך שבת הורידה חלק מהנוסעים באתונה. לאחר הטיסה פורסם כי הנוסעים החרדים נקטו באלימות, טענה שאימצו גם בחברת אל על אך התבררה כפייק ניוז.

הבוקר דיווח יהודה שלזינגר בישראל היום כי אל על הודיעה שתפצה את כל הנוסעים בכרטיס טיסה לאירופה, אך 52 מהטסים לא הסתפקו בפיצוי העלוב ותבעו את החברה ב-364 אלף ש"ח. כלומר סכום של 7,000 ש"ח לכל אחד מהם. 

על פי הדיווח, בימים האחרונים הושגה פשרה בין עו"ד של התובעים לבין חברת אל על לפיה תעביר אל על לכל אחד מהתובעים 2,152 ש"ח. בהודעה שהועברה לנוסעים נכתב: "הפשרה היא חסויה ואסור להפיץ אותה לתקשורת או לכל גורם אחר. אל על תוכל לתבוע נוסע שיפר את סעיף הסודיות. כמו כן, הפיצוי הכספי מבטל כל פיצוי אחר שניתן לכם על ידי אל על".

אלא שלאחר שכבר היה נראה כי ההסדר הושג - כעת מסתמן פיצוץ. לפי דיווח נוסף של יהודה שלזינגר, עורך הדין של אלעל הודיע בשעה האחרונה כי הסדר הפיצוי על סך 2,152‬ שקלים - בוטל.

כזכור, 'טיסת השבת' אמורה הייתה לצאת מניו יורק לישראל ביום חמישי בשש וחצי בערב אך בשל איחור של צוות הדיילות ובשל תנאי מזג אוויר קשים התעכבה הטיסה במשך שעות ארוכות.

נוסעים דתיים שהיו על הטיסה וביקשו לרדת ממנה מחשש לנחיתה בארץ בתוך השבת סורבו, והובטח להם כי הטיסה תנחת בארץ לפני כניסת השבת. במהלך הטיסה הודיע הטייס לנוסעים כי לא כך יהיה, הטיסה תעצור באתונה ושם ישהו הנוסעים הדתיים במהלך השבת.

יהודה שלזינגר, הכתב של ישראל היום, מדווח כי עורך הדין של 'אל - על' הודיע כעת לנוסעי "טיסת השבת" כי הסדר הפיצוי על סך 2,152‬ שקלים - בוטל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פיצוי עלוב ביותר  


 2. וכמה עמית חדד קיבל? וסורוצקין כתרומה ?  (ל”ת)

  אבי

 3. העיקר שיש להם נוסע מתמיד  

  שבתאי

 4. מצויין! כעת שיגישו כל אחד תביעה אישית ויקבלו פי 3  (ל”ת)


 5. זה מגיע לפריירים ולמסייעים במזיד לאל על המקרינים סרטי תועבה בקביעות.  (ל”ת)


 6. איך לפי דין תורה מותר לגבות פיצוי זה ? יש אישור של פוסק להגיש תביעה כזו ?  (ל”ת)

  משה

  • כן, אם לפי החוק נוסע מגיע לו פיצוי. אז זה חלק מתנאי הרכישה 

   בדקתי עם רב

 7. אנטישמיות גרידא  

  איין אמונה בחילונים

 8. אנחנו אשמים  


;