1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הקונטרס שידריך את החסיד כיצד להתרחק מהציונים

"להישמר מדעות כוזבות, ולא לבקר במקומות העלולים לגרום להזדהות עם הציונים" >  זוהי קריאתו של הרבי מסאטמר לחסידים הרבים הצפויים להשתתף בביקור ההיסטורי בישראל. כיצד ביקש הרבי ליישם זאת? 

משה ויסברג, ו' חשון תש"פ 04/11/2019 19:36

לאור קריאת הרבי הרבי מסאטמר הרבי מסאטמר צילום: באדיבות המצלם
לצד ההיערכות הגדולה בחסידות סאטמר (מהרי"י) ובקהילות הקודש בישראל לקראת הביקור הגדול של הרבי מסאטמר בארץ, קיימת תכונה רבתית במעוזי החסידות בארה"ב ובאירופה, מהם ייצאו ציבור רב של חסידים להשתתף בביקור, שיחל בעוד שבועיים ויארך שבוע וחצי, במהלכם ייערכו מעמדים המוניים בירושלים, בית שמש, בני ברק ומירון.
 
לקראת המסע הדפיסו בריכוזי החסידות אלפי עותקים של המאמר 'ישוב ארץ ישראל', מתוך ספרו של האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מסאטמר זצ"ל, אותו כתב לאחר קום מדינת ישראל ובו הוא פורס את משנתו האנטי ציונית. במאמרו קורא הרבי זצ"ל בין היתר, כי יש להתרחק מ"מחללי הארץ" וכי אין להתפעל ממעשיהם. הספר הידוע משמש בקרב חסידי סאטמר ובקהילות נוספות כ'שלחן ערוך' בענייני אמונה ודעות, ובו מעמיד האדמו"ר הוראות ברורות כיצד יש להתייחס לשלטון הציוני, ולנצחונות וה'ניסים' שהשיגה ישראל בקום המדינה.
 
ל'בחדרי חרדים' נודע כי ה'קונטרס' המיוחד הודפס לאור קריאת הרבי מסאטמר, לחסידים שצפויים להצטרף לביקור בישראל ללמוד ולשנן את ספרו של הרבי זצ"ל כהכנה לביקור, ובמיוחד את המאמר המתייחס ל'ניסיונות' בהם עלולים להיתקל בעת שהות בישראל. עוד ביקש האדמו"ר מהחסידים להישמר מדעות כוזבות, ולא לבקר במקומות שעלולים לגרום להזדהות עם המדינה הציונית. 
 
הדפסת הקונטרס, שאת עליותיה תרם אחד מנגידי החסידות, נעשתה בפורמט קטן ונוח על מנת שהחסידים יכלו להחזיק אותו ברשותם בעת טיסתם לישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דת הנגד... לא חלילה מה כן... רק נגד  (ל”ת)


  • וכיוון שהלך בה 4 אמות כבר זכה לחיי העולם הבא... 

   כתובות קיא. וכן הרמבם פסק.

 2. חכו לאישור מאובמה שירשה לכם לעלות לארץ  (ל”ת)


 3. דת נגד בין אדם לחבירו  (ל”ת)


  • שקולה ישיבת ארץ ישראל כנגד כל התורה כולה. 

   ספרי פרשת ראה.

 4. את מי מענין הדיעה של סאטמר  

  שמעון

  • בוחן לב ונפש.... 

   נומיס

 5. חכו עד שתראו בביקור את השת"פ בין המשטרה הציונית לסאטמר  (ל”ת)

  אבי

 6. הקונטרס  

  ג

;