1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. בריאות

על אף מצב הבריאות בישראל, אנחנו חיים יותר

שיעור הרופאים והאחיות אינו גבוה אם כי תוחלת החיים דווקא עולה: נתונים מעודדים של דו"ח בריאות מדינות ה- OECD

שיפי חריטן, ט' חשון תש"פ 07/11/2019 16:29

שנהיה בריאים בחדרי חרדים בחדרי חרדים

דו"ח בריאות של ארגון ה- OECD שהתפרסם היום (חמישי) משווה מדדים בנושא בריאות בקרב המדינות המפותחות, ולפיו עולים נתונים מעודדים – על אף המורכבות בנושא הבריאות.

אם נתמקד בחיובי, נמצא כי בישראל חיים יותר. תוחלת החיים אצלנו עומדת על 82.6 שנים, בהשוואה לתוחלת חיים ממוצעת ביתר המדינות שעומדת על 80.7 שנים.

עוד נתון מעודד נרשם על מוות כתוצאה מהתקפי לב. בישראל 7.5% מהמאושפזים בעקבות התקף לב, נפטרו בתוך חודש ימים, ואילו מקרי המוות ביתר המדינות עומדים על 9.1%.

עוד נתונים לטובת ישראל עומדים בנושא הוצאת הבריאות לכל נפש. ביתר המדינות עומד הממוצע לנפש בגובה של כ- 4,000 דולר בשנה, לעומת 2,780 דולר בישראל.

נושאים שהיו פחות מעודדים הם השמנת ילדים. אומנם בקרב המבוגרים יש ירידה בתחום ההשמנה, אם כי אצל ילדים בישראל המצב אינו מזהיר במיוחד. שיעור הרופאים והאחיות בישראל אינו מזהיר פנים אף הוא. אמנם נמצא במגמת עלייה, אם כי עדיין אינה מספקת.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הגיב לדו"ח ה-OECD: "הדו"ח מוכיח שוב את המצוינות והיעילות של מערכת הבריאות הישראלית ועל כך שמעבר לצורך בהיערכות לאומית לאתגרי העשור הקרוב, ניתן באמצעות תוספת משאבים של מיליארדים בודדים, לחזק את המערכת ולשפר משמעותית את השירות לאזרחים. משרד הבריאות גיבש תכנית אסטרטגית להיערכות המערכת בכל הממדים ואנו מצפים ליישומה עם כינון הממשלה החדשה". 

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;