1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

זארוג נפגע וצורח; "שעות של סבל והתעללות"

התרגיל של יצהר לשוטרים: כל הבית היה מתועד • החומרים קשים לצפייה "שעות של סבל והתעללות" • צפו בזארוג נפגע וצורח • עו"ד נתי רום "נריה תשוש מאד, חבול. מבקשים לעקור אדם מביתו, אשתו וילדיו - אין לזה מקום במדינה דמוקרטית"

אלי שלזינגר, י"ג חשון תש"פ 11/11/2019 10:48
תגיות:

התרגיל של יצהר לשוטרים • צפו תוצאות התקיפה המזעזעת תוצאות התקיפה המזעזעת צילום: באדיבות המצלם

התרגיל של יצהר לשוטרים - הדירה בה נריה זארוג המורחק המנהלי התבצר אמש (ראשון) במשך שעות ארכות ביישוב מגוריו יצהר בשומרון רושתה במצלמות אשר תיעדו את כל אלימות השוטרים בדירה.

חומרים ראשונים אשר הוצאו מהמצלמות מציגים תמונה מטרידה של אלימות שוטרים קשה, אשר עשו בזארוג כבשלהם במשך שעות ארוכות. הסרטונים שנמסרו לארגון חוננו יועברו הבוקר למשפטנים אשר צפויים להגיש כנגד השוטרים ואנשי מערך הכבאות תלונות ותביעות אזרחיות.

בסרטון ראשון שמתפרסם הבוקר (ב') מהדירה נראה זארוג יושב שהוא כבול למתקן, שוטר מעקם את ידו מאחורי גבו, תוך שבצמוד אליו פועלים השוטרים ואנשי הכבאות עם כלים הנדסיים, בשלב מסויים נשמע בום, ומיד לאחריו זעקות עזרה וכאב של זארוג. מדובר ברגע בו נפגע זארוג ברגלו מהעבודות, זארוג זועק מכאבים ומתחנן שיפסיקו, נראה כי הנוכחים בחדר אינם מעניקים לו סיוע רפואי. נזכיר כי צוותי מד"א שהוזעקו לדירה נחסמו בידי כוחות המשטרה.

"אתמול כולנו צפינו באלימות השוטרים אשר התרחשה מחוץ לדירה. הסרטונים שמגיעים מתוך הדירה מטרידים ביותר וקשים לצפייה, שעות שעות של סבל והתעללות, זילזלו בבריאותו ופצעו אותו. צריך לזכור שמדובר במחאה לא אלימה של זארוג בעקבות צו הרחקה בלתי דמוקרטי שללא משפט זורק אותו מביתו וממשפחתו." סיפר אברהם חברו של זארוג ליישוב.

לאחר המעצר הגיע עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו לימ"ר ש"י שם עצור זארוג. עו"ד רום העניק לזארוג יעוץ משפטי וסייע לו. עו"ד רום סיפר ביציאה מתחנת המשטרה "פגשתי את נריה, הוא תשוש מאד, חבול במספר מקומות בגופו, מדווח על אלימות שוטרים במהלך מעצרו. לצערי מנעו מצוותי מד"א שהוזעקו למקום וכן ממני עורך דינו לגשת אליו ולבדוק את מצבו. אני מקווה שבמהלך הלילה הוא יקבל טיפול רפואי, ומקווים שהוא ישוחרר בקרוב. מדובר בצו מנהלי דרקוני ללא שניתן לו להתגונן, על לא עוול בכפו. מבקשים לעקור אדם מביתו, מאשתו ומילדיו לדבר הזה אין מקום במדינה דמוקרטית, בטח לא תוך מעצר אלים כל כך".

ממשטרת ישראל נמסר: "בתאריך 10.11.19 הגיע כוח משטרתי לבית השוכן ביישוב יצהר במטרה לעצור חשוד בגין הפרת צו הרחקה שהוצא ע"י האלוף וצו מעצר שהוצא על ידי בית המשפט ואשר אוסר עליו להימצא באיזור השומרון. עם הגעת הכוחות אותר החשוד כשהוא מסתתר בבית ורגליו מקובעות במתקן מסיבי העשוי מברזל בשרשראות ומנעולים לרצפת הבית, ללא אפשרות לפתיחתו וזאת בכדי להקשות ולמנוע מהשוטרים לעוצרו".

עוד נמסר: "במהלך פעילות הכוחות, הקיפו את הבית מאות מתקהלים שניסו למנוע את מעצרו, חסמו את צירי הכניסה ליישוב, גרמו נזק לרכבי כיבוי ומנעו את כניסתם של רכבי הביטחון ליישוב. חלקם תקפו את השוטרים, יידו אבנים והשליכו בקבוקי צבע וחפצים לעברם וגרמו לפציעתם של שלושה שוטרים וחלקם התבטאו כלפי השוטרים באופן בוטה, בקללות וגידופים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נתניהו לכלא. יש דין ויש דיין  (ל”ת)

  כהנא

  • יחי הרבי מלך המשיח. (ל”ת)


  • זארוג ה יתכה לא להישבר  


  • ביבי לא אשם שיש אנשים שמפערים חוקים לא שאני אומר שזה בסדר לעשות לו ככה אבל הוא צריך להבין שלא לעפיר חוקים (ל”ת)


 2. התעללות  

  יצחק

 3. זארוג,העם איתך.  (ל”ת)


 4. זארוג, העם איתך. כהנא צדק!!!!  (ל”ת)


 5. חוק זה חוק  

  אמיל

  • בדיוק. חוק זה חוק.  


 6. מזעזע ביותר  

  מזעזע ביותר

 7. חודש במעצר מינהלי והוא הופך לדג בלי קשקשים  (ל”ת)


;