1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. בריאות

מזג האוויר מייבש לכם את העור? יש מה לעשות

חספוס, גירוד ואפילו דימום כתוצאה מיובש הם מאפיינים ידועים לרבים מאיתנו  • אז מה עושים? קבלו כמה טיפים מעשיים

שיפי חריטן, ט"ו חשון תש"פ 13/11/2019 11:17

מקפידים על לחות קרם ידיים קרם ידיים צילום: pixabay

זמן קצר לפני שהקטנה נרדמה, החל מסע הגירודים בכל הגוף. לחרדתי גיליתי את אשר יראתי מפניו: כל הגוף יבש באופן מחריד. זה קרה בתוך זמן קצר וכמובן ללא הכנה מוקדמת. כעסתי על עצמי שלא צפיתי את מזג האוויר, ומיד עם תחילתן של הרוחות הללו, הייתי צריכה להיזכר שזה מה שמחכה לי.

 

ילדים רבים וכמובן גם מבוגרים, סובלים מעור יבש, זאת כתוצאה מהחורף הישראלי שמאופיין באוויר יבש ומעט מאוד לחות. אנחנו סובלים מיובש, חספוס, גירוד ועד רמה של קרעים בעור ולכל אורך הגוף. אם זה שפתיים, רגליים, ידיים, כל הגוף ממש. מי שסובל מאסתמה של העור, בתקופה זו סובל פי כמה. יש לנו איבוד חומצות שומן חיוניות לגמישות העור, כתוצאה ממזג האוויר, וכך מגיעים היובש, הסדקים והסיוטים.

 

מה מומלץ לעשות?

  • השתמשו בסבון בעל דרגת חומציות 5.5 pH – שאינו גורם ליובש וגירויים. עדיף סבון היפו אלרגני. במקרי יובש חמורים, עדיף להשתמש בשמן גוף ולא בסבון.
  • מינימום מקלחות – מקלחת מייבשת את העור, ולכן תתקלחו מינימום זמן ומינימום מקלחות שנדרשות.
  • מינימום שטיפת ידיים – בדיוק כמו המקלחת, כך דין שטיפת ידיים. אם כבר השתמשתם במים כדי שטפתם כלים וכד', אל תשכחו למרוח קרם ידיים – ועדיף טיפולי.
  • שמרו על השפתיים – אל תלקקו אותן בעת יובש, שוב אנחנו מדברים על מים. השתמשו בשפתון ומרחו את השפתיים כמה פעמים ביום.
  • מרחו את הגוף בקרם – אל תוותרו. בעיקר אחרי מקלחת, השתמשו בקרם גוף כדי להעניק לחות. אם אתם סובלים מיובש יותר מהרגיל, אל תהססו למרוח את כל הגוף. שמירה על הלחות שלו תרחיק את היובש.
מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. התמונה לא מתאימה לאתר חרדי  (ל”ת)


;