ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024
אירוע מזעזע

כמה צריך לשלם כדי להיכנס לנעליו של היטלר

יו"ר 'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הארגונים היהודיים' באירופה, הרב מנחם מרגולין תובע מבית מכירות במינכן לבטל מכירה פומבית של חפצים אישיים של היטלר ומנהיגים נאציים. "המכירה אינה רק פגם מוסרי בהיבט ההיסטורי. יש בה כדי לעודד פשעי שנאה גם בהווה"

כמה צריך לשלם כדי להיכנס לנעליו של היטלר
היטלר צילום: ארכיון

בית המכירות הפומביות Hermann Historica שבמינכן, גרמניה, מתכוון לקיים ביום רביעי הקרוב, מרתון מכירות פומביות של חפצים אישיים, תמונות ממוסגרות, כלי הגשה מהודרים מכסף, מכתבים של אדולף היטלר וחבר מרעיו הידועים לשמצה; הס, גרינג, הימלר ותכשיטים של נשותיהם.

יו"ר 'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הארגונים היהודיים באירופה', הרב מנחם מרגולין, קורא למנהלי בית המכירות לבטל את המכירה הפומבית המבישה. "מכירה פומבית של חפצים אישיים של המנהיגים הנאציים הידועים לשמצה אינה רק פגם מוסרי בהיבט ההיסטורי. יש בה כדי לעודד פשעי שנאה גם בהווה שבו האנטישמיות מרימה ראש וההתנכלויות האלימות נגד יהודים באירופה בכלל ובגרמניה בפרט – גוברות מחודש לחודש ומאיימות – שוב, על המרקם החברתי ואף על הקיום הפיזי של אזרחי אירופה".

הרב מרגולין הדגיש בפנייתו, כי "השבוע צוינו 81 שנים לליל הבדולח וברחבי היבשת שוב חווינו התנכלויות ליהודים ולקברי יהודים שנרצחו ע"י המשטר הנאצי האפל. החפצים שאתם מציעים במכירה הפומבית יירכשו מן הסתם על ידי אותם שמפארים ומצדיקים את פשעי ההנהגה הנאצית וישמשו את המבקשים להמשיך ולזרוע שנאה, גזענות ואלימות" התריע יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מרגולין וציין "הפריטים הללו 'ספוגים בדם' ולכן לסחור בהם אינו מתקבל על הדעת ונוגד את המוסר האנושי".

היטלר מכירה פומבית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד