1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

כמה צריך לשלם כדי להיכנס לנעליו של היטלר

יו"ר 'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הארגונים היהודיים' באירופה, הרב מנחם מרגולין תובע מבית מכירות במינכן לבטל מכירה פומבית של חפצים אישיים של היטלר ומנהיגים נאציים. "המכירה אינה רק פגם מוסרי בהיבט ההיסטורי. יש בה כדי לעודד פשעי שנאה גם בהווה"

יענקי פרבר, י"ט חשון תש"פ 17/11/2019 16:36

אירוע מזעזע היטלר היטלר צילום: ארכיון

בית המכירות הפומביות Hermann Historica שבמינכן, גרמניה, מתכוון לקיים ביום רביעי הקרוב, מרתון מכירות פומביות של חפצים אישיים, תמונות ממוסגרות, כלי הגשה מהודרים מכסף, מכתבים של אדולף היטלר וחבר מרעיו הידועים לשמצה; הס, גרינג, הימלר ותכשיטים של נשותיהם.

יו"ר 'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הארגונים היהודיים באירופה', הרב מנחם מרגולין, קורא למנהלי בית המכירות לבטל את המכירה הפומבית המבישה. "מכירה פומבית של חפצים אישיים של המנהיגים הנאציים הידועים לשמצה אינה רק פגם מוסרי בהיבט ההיסטורי. יש בה כדי לעודד פשעי שנאה גם בהווה שבו האנטישמיות מרימה ראש וההתנכלויות האלימות נגד יהודים באירופה בכלל ובגרמניה בפרט – גוברות מחודש לחודש ומאיימות – שוב, על המרקם החברתי ואף על הקיום הפיזי של אזרחי אירופה".

הרב מרגולין הדגיש בפנייתו, כי "השבוע צוינו 81 שנים לליל הבדולח וברחבי היבשת שוב חווינו התנכלויות ליהודים ולקברי יהודים שנרצחו ע"י המשטר הנאצי האפל. החפצים שאתם מציעים במכירה הפומבית יירכשו מן הסתם על ידי אותם שמפארים ומצדיקים את פשעי ההנהגה הנאצית וישמשו את המבקשים להמשיך ולזרוע שנאה, גזענות ואלימות" התריע יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מרגולין וציין "הפריטים הללו 'ספוגים בדם' ולכן לסחור בהם אינו מתקבל על הדעת ונוגד את המוסר האנושי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה לפרסם תמונה שלו????  (ל”ת)

  ניצול

 2. פני רשע  


 3. איכס-גועל תעיפו את התמונה המצמררת של החלאה הזה  (ל”ת)


 4. לא יאומן שזה קורה פשוט לא יאומן  (ל”ת)

  ש

 5. לא פחות  

  שרול

 6. אין לכם מה לעשות רק לפרסם תמונה של החלאה הזה?  


;