1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

ראש הממשלה במרתון שיחות עם החרדים

המאמצים להרכבת ממשלה נמשכים במלוא העוז, כאשר ראש הממשלה קיים הבוקר מפגש עם ראשי הסיעות החרדיות כדי להבין מהם במה יוכלו להתגמש בכדי לאפשר ממשלת ימין | גורם חרדי:  "זה או לוותר מעט על נושאים כאלה או קדנציה של רעב" | המועצת תכריע

ארי קלמן, כ' חשון תש"פ 18/11/2019 12:42

"נכונים לפשרות" נתניהו בשיחת טלפון נתניהו בשיחת טלפון צילום: פלאש 90

מאז שעות הבוקר ולאחר שאמש חלה התקדמות בשיחות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן במגעים להקמת ממשלה - ראשי הסיעות החרדיות במרתון שיחות עם ראש הממשלה.

אמש (ראשון) לאחר נאומו של נתניהו בתל אביב, שוחח ראש הממשלה עם ראשי הסיעות החרדיות ועדכן אותם בהתפתחויות וקבע להיפגש איתם הבוקר - פגישה זו אכן התקיימה בביתו בבלפור עם חלק מראשי הסיעות החרדיות.

מאז שעות הבוקר קיים ראש הממשלה נתניהו שיחות נוספות עם ראשי הסיעות החרדיות אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני, בהן הוא ביקש להבין עד היכן יסכימו להתפשר כדי לאפשר את כניסתו של ליברמן לממשלה.

גורם חרדי אומר ל'בחדרי חרדים', "זה או לוותר מעט על נושאים כאלה או קדנציה של רעב, קיצוצים ופגיעה בכל הדבר היקר לציבור החרדי - נעלה את השאלות בפני מועצת גדולי התורה אחרי שנראה נכונות מצידו של ליברמן להגיע לפשרה".

היום (שני) צפוי נתניהו להפגש פעם נוספת עם ליברמן ולאחריה הוא יחזור אליו עם עדכון, אחרי שיעשה שיעורי בית מול ראשי הסיעות החרדיות, בכך ייבחן סיכוי סביר להקמת ממשלת ימין - חרדים עם ליברמן, כאשר הנושאים הבעייתיים יועלו על שולחנם של גדולי ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. באמתלא של הרע במיעוטו אפשר להכשיר כל שרץ!  (ל”ת)

  יוסי

  • ועשית ככל אשר יורוך 

   דוד

 2. ניתן להתפשר רק בעיניני גיוס וכן בענין לימודי ליבה. השאר דאורייתא ואסור להתפשר כלל  

  יעקב

;