1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הנשיא ריבלין מגנה את ליברמן ונתניהו ומשבח את ח"כ גפני • צפו

הסתיימה פגישת נתניהו עם הנשיא ריבלין | הנשיא: "האמירות שנשמעות כלפי הציבור הערבי והחרדי וכלפי נציגיהם בכנסת, חותרות תחת עצם הלגיטימיות של ציבורים אלה במדינת ישראל, דורש להפסיק אחת ולתמיד עם אמירות מכוערות אלה" ושיבח את ח"כ גפני • צפו בדבריו

ארי קלמן, כ"א חשון תש"פ 19/11/2019 20:56

ברקע הפלונטר הפוליטי הנשיא ריבלין הנשיא ריבלין צילום: עומר מירון, לע"מ

הסתיימה פגישתו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם ראש הממשלה ויו"ר מפלגת 'הליכוד' בנימין נתניהו, אשר הגיע יחד עם צוות המו"מ של 'הליכוד', השרים יריב לוין וזאב אלקין לפגישת עדכון בבית הנשיא. הנשיא עודכן על ידי אורחיו בתמונת המצב הפוליטית ושב והדגיש כי הוא סבור שמדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות איתנה ורחבה ככל שניתן.

בנוסף ביקש הנשיא להביע מחאה חריפה כלפי הדברים הנשמעים בימים האחרונים כנגד חברי הכנסת הערבים והציבור הערבי. הנשיא סבור כי הקריאות הנשמעות מפעם לפעם על ידי חברי הכנסת הערבים כלפי החברה הישראלית ובפרט כלפי חיילי צה"ל חמורות, מזעזעות ובלתי מתקבלות על הדעת וכי הוא אומר להם את הדברים ישירות ובפומבי.

צילום: עומר מירון, סאונד: ניר שרף, לע"מ

עם זאת הבהיר הנשיא כי הוא מגנה בכל תוקף את הצגת כלל נבחרי הציבור הערביים כ"איום" קיומי על מדינת ישראל או כ"גיס חמישי". הנשיא אמר כי אנו החיים כריבונים בארצנו, במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית, חייבים להבטיח שוויון זכויות ושיח מכבד וענייני מול אזרחי ישראל כולם.

בתוך כך הוסיף הנשיא כי פסילת ציבורים שלמים הפכה תופעה שאינה מדלגת על אף חלק באוכלוסייה והוסיף כי יש להעלות על נס את דבריו של חבר הכנסת משה גפני שדיבר היום בוועדת הכספים על השותפות רבת השנים עם חברי הכנסת הערבים. "האמירות שנשמעות כלפי הציבור הערבי והחרדי וכלפי נציגיהם בכנסת, חותרות תחת עצם הלגיטימיות של ציבורים אלה במדינת ישראל, מעמיקות את הקרע הקיים ממילא ואני דורש מכל מי שמדינת ישראל יקרה לליבו, להפסיק אחת ולתמיד עם אמירות מכוערות אלה. אסור להגיע למצב שתוצאות הבחירות יובילו לכך שקהילות נהדרות שהן בשר מבשרה של המדינה, יחושו שוב ושוב כי הלגיטימציה שלהן מחוללת", אמר הנשיא.

פגישת נתניהו ריבלין פגישת נתניהו ריבלין צילום: מארק ניימן, לע"מ

פגישת נתניהו ריבלין פגישת נתניהו ריבלין צילום: מארק ניימן, לע"מ

פגישת נתניהו ריבלין פגישת נתניהו ריבלין צילום: מארק ניימן, לע"מ

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. טו שורט טו לייט  (ל”ת)


 2. הנשיא ריבלין  

  ר

 3. שייתביישו שניהם. אולי גם כמה מילים טובות על ערפאת? על איזבלה מהאינקוזיציה? על נסראללה??  (ל”ת)


 4. גינוי ???  


 5. ככעעע  


 6. צביעות!!! פתאום נזכר שמשמיצים את החרדים..  (ל”ת)

  אור

 7. איפה היית עד היום?? עכשיו שמשמיצים את הערבים אתה נזכר בחרדים ובדרך אגב??  (ל”ת)

  קובי

 8. רבלין  

  יהודה

 9. לא כבוד גדול לקבל ממנו מחמאה  (ל”ת)

  נו אז