1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

מאבטח ביקש תעודה משוטר סמוי, זה הסתיים בשבעה תפרים

מקרה מזעזע התרחש אתמול בנתב"ג כאשר מאבטח סמוי שביקש משוטר סמוי להזדהות, הוכה נמרצות על השוטר ושלושה שוטרים נוספים | הוגשה תלונה במח"ש ומחר יקיימו עובדי רש"ת אסיפת מחאה 

יענקי פרבר, ד' כסלו תש"פ 02/12/2019 19:50

עובדי הרשות יקיימו אסיפת מחאה נתב"ג נתב"ג צילום: משה שי, פלאש 90

ארבעה בלשים היכו ופצעו מאבטח שביקש תעודה מזהה מאחד מהם, המאבטח הסביר שביצע את עבודתו, הם לא שעו לדבריו והיכו אותו עד שנזקק לתפרים והוא הובהל לטיפול רפואי.

איתי בלומנטל מאתר Ynet מדווח, כי ארבעה בלשי משטרה היכו מאבטח של רשות שדות התעופה אתמול בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שביקש מאחד מהם תעודה מזהה, המאבטח בן ה-24 הובהל לבית החולים, ונזקק לתפרים בפניו, ברשות שדות התעופה הגישו תלונה למחלקה לחקירות שוטרים.

על פי הדיווח, המאבטח ביקש משוטר סמוי להזדהות בטרמינל 3 בנתב"ג. השוטר לא שהה לבקשה בשלב הראשון, לבסוף הוא הציג תעודה, אך הסיפור רק התחיל, השוטר חזר עם עוד שלושה שוטרים, הם לקחו את המאבטח הסמוי לחדר שמיועד לבידוק, בסמוך למסועי המזוודות באולם הטיסות הנכנסות, הם אזקו אותו והכו אותו במשך דקות ארוכות.

אחד המאבטחים אמר ל-ynet: "הוא רק עשה את העבודה שלו וביקש תעודה מזהה מאדם שנראה לו חשוד. כנראה שלשוטר שאמור להיות שומר חוק זה לא משנה והוא החליט לסגור איתו חשבון. אנחנו המאבטחים בהלם מהעניין הזה. שוטרים לא יכולים להתנהג כמו עבריינים".

השוטרים הסמויים שהיכו את המאבטח, פעלו בנתב"ג בשיתוף פעולה עם המכס, יחידה 747 שנחשבת עצמאית במרחב נתב"ג.

מטעם מח"ש נמסר שתלונה בנושא התקבלה. מדוברות המשטרה נמסר בתגובה למקרה. כי "מדובר באירוע מצער שהיה אמור להסתיים אחרת. הנושא ייבדק וכמתחייב, הועבר על ידי משטרת ישראל לטיפול המחלקה לחקירות שוטרים".

מחר יקיימו עובדי רשות שדות התעופה אסיפת מחאה. זאת בעקבות אלימות שננקטה על ידי שוטרים כלפי עובד ביטחון ברש"ת לאחר שזה ביצע את תפקידו. האסיפה שנועדה למחות נגד האלימות ולתמוך בעובדי הביטחון תתקיים מחר בין השעות 10:00 - 11:00 בבוקר.

מועד העובדים ברש"ת נמסר: "דמם של עובדי הרשות אינו הפקר. לא יתכן שעובד יחטוף מכות משוטרים רק בגלל שביצע את תפקידו. אנו דורשים חקירה יסודית ומהירה וכן ענישה מרתיעה לשוטרים האלימים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא יעזור כלום הקצונה הבכירה רקובה ומושחתת  

  משה

 2. מזל שלו שהוא היה מאבטח אחרת היה הולך לכלה על תקיפת שוטרים  (ל”ת)

  א

  • השוטרים באמת תקפו אותו, אז אי אפשר להכחיש שהיתה תקיפת שוטרים, לא? (ל”ת)


 3. אנטישמיות  


 4. על המאבטח לא לבזבז זמן ולהגיש תביעה אזרחית  


 5. היו צריכים לפרק חרדי, ואז היו מצדיקים אותם  (ל”ת)

  מושיקו

 6. כבדו עצמכם  

  חנניה

  • השוטרים - ילדים קטנים (ל”ת)


 7. עצה טובה: רואים שוטר - בורחים  

  שריר

 8. לא הבנתי את המשפט התמוה: "שוטרים לא יכולים להתנהג כמו עבריינים". אז מה הם כן יעשו בחיים?  (ל”ת)

  עלאק מדינת משטרה

 9. נס שהמאבטח לא חרדי כבר היה בא רכב כחול לקחתו למנוחת עולמים ...  (ל”ת)

  לטאי

 10. הסירו את התמונה מהכתבה  


 11. זאת האמת  

  שוקי