1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

במשך שעות: מאות תושבי בני ברק חסמו את הציר בריקודים ושירי רגש

ביום השבת יצאו מאות לרחובה של עיר על ציר ז'בוטינסקי ופצחו בריקודים לכבודה של השבת וזאת בעקבות חילול השבת המתרחש בשבועות האחרונים בערי גוש דן הסמוכות | נרשמו עימותים קלים עם שוטרים 

משה ויסברג, ט' כסלו תש"פ 07/12/2019 19:03

עַם מְקַדְּשֵׁי שְׁבִיעִי ריקוד בכניסה לבני ברק. אילוסטרציה ריקוד בכניסה לבני ברק. אילוסטרציה צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בהוראת מנהיג 'הפלג הירושלמי', הגר"א דויטש, התאספו בליל שבת קודש ובשבת אחר הצהרים מאות מתושבי בני ברק למפגן כאב על חילולי השבת המתרבים בגוש דן והפעלת התחבורה הציבורית, תוך חילול שבת מחפיר והמוני על ידי ראשי הערים שמנצלים את המשבר הפוליטי ועושים דין לעצמם.

במשך כשעתיים היום (שבת) אחר הצהרים חסמה המשטרה את הציר המרכזי של רחוב ז'בוטינסקי בבני ברק והפנתה את הרכבים לדרכים חלופיות, לאחר שכחמש מאות אנשים ירדו לריקודים ושירי שבת מרגשים במעגלים על פני צומת הרחובות ז'בוטינסקי וסוקולוב.

בתחילה ניסו השוטרים להניס את המוחים, אך לאחר שהריקודים המשיכו כרגיל, עמדו השוטרים והמתינו שהמוחים יסיימו את ההפגנה.

בסיום האירוע נרשמו עימותים קלים בין שוטרים למוחים, לאחר שאלו נותרו על הכביש לקרוא קריאות "שאבעס".

בתוך כך, משטרת ישראל הוציאה הודעה לתקשורת על קיום ההפגנה, תוך זלזול מופגן בשומרי השבת. רבנים ששוחחו עם 'בחדרי חרדים' אמרו כי הבושה הגדולה יותר, הם אותם גורמים מהציבור החרדי שטרחו להאשים את המפגינים בחילול השבת שמשטרת ישראל עשתה. לדבריהם, "גדולי ישראל בכל הדורות מחו וימחו נגד חילול כבוד השבת, ואין זאת כי אם שנאה טהורה לשמה שמקלקלת את השורה". סיכמו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בזיון  


  • מבלבל ת׳השכל 

   יפת

  • השוטרים לא חיללו שבת בשבילם 

   חיים

 2. זה למה אני שונא את החרדים שונאת מוות  

  סולו

  • זה לא למה 

   יפת

  • למה 


 3. חחחחחח  

  יוסי

 4. כל הפגנה של חרדים צריכה להתקיים בתיאום עם כל  

  חיים