1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

אבל בחצרות ויז'ניץ: המשב"ק הוותיק ר' יענקל נפטר

המשב"ק שליווה את הרבי מויז'ניץ ממונסי זצ"ל מאז שעלה על כס האדמו"רות ועד פטירתו, נפטר בשבת מהמחלה הקשה והוא בן 97

משה ויסברג, י"ז כסלו תש"פ 15/12/2019 01:24

לאחר המחלה הקשה הרה"ח רבי יעקב רוזנפלד ז"ל הרה"ח רבי יעקב רוזנפלד ז"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: מארה"ב מגיעה בצאת השבת הידיעה על פטירתו של הרה"ח רבי יעקב רוזנפלד ז"ל, משב"ק האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי זצ"ל, בעל ה'תורת מרדכי' והוא בן 97.  

הרה"ח ר' יענקל רוזנפלד ז"ל נולד ביום כ"ג חשון תרפ"ג בעיר חוסט, לאביו ר' חיים שמואל רוזנפלד, חתנו של הרב משה שפירא, בן הרב יעקב שפירא זצ"ל אב"ד טערצאל.

הוא זכה להסתופף בצל קדשם של הרבי בעל 'אהבת ישראל' מויז'ניץ, הרבי ר' שלום אליעזר מראצפערט זי"ע, וכן אצל המהרי"ץ דושינסקיא בעת כהונתו בעיר חוסט. 

בנוסף הסתופף בצלם של הרבי המהרי"ד מבעלזא זי"ע ובעל ה'מנחת אלעזר' ממונקאטש זי"ע.

בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו, בתו של הרה"ח ר' ברוך דייטש, בן הרב ר' יהודה יואל דייטש רב קהילת גאנניטש זצ"ל.

לפני למעלה משלושים וחמש שנה נפטרה אשת נעוריו, ונשא בשנית את רעייתו מרת סילקא ע"ה, אלמנת הרב משה ווייס שהיה המלמד הפרטי של האדמו"ר מבעלזא. רעייתו השניינ נפטרה לפני ארבע שנים בערב פסח תשע"ו.

היה הגבאי היחידי ששימש את האדמו"ר מויז'ניץ בעל ה'תורת מרדכי' בכל שנות הנהגתו, החל משנת תשל"ב עד תשע"ח, כשעבר בעל ה'תורת מרדכי' למונסי, ביקש מהגבאי רבי יענקל גם לעבור למונסי והוא היה כותב הקוויטלא'ך עד היום האחרון בתשע"ח.

החסידים מספרים ל'בחדרי חרדים' כי הרבי ה'תורת מרדכי' היה סומך עליו יותר מכולם, שכן הוא היה סוד, שמיעט לפתוח את פיו. הוא היה נוסע עם הרבי לכל המקומות והיה הגבאי הכי מקורב לו.

זכה להקים דור ישרים יבורך, מבניו, הנגיד הידוע לבית ויז'ניץ ר' יהודה יואל רוזנפלד. יצוין כי לפני שלוש שנים, נפטרה עליו בתו, אשת הגאון החסיד רבי יוס'ל גרובער משגיח ישיבת ויז'ניץ.

על מסע הלוויה נמשיך ונעדכן ב'בחדרי חרדים'.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;