י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
ומי במקום השלישי

'הבית היהודי' ו'עוצמה יהודית' סיכמו על ריצה משותפת - בינתיים ללא סמוטריץ'

הסכם ראשון בדרך לאיחוד מפלגות הימין, 'הבית היהודי' ו'עוצמה יהודית' סיכמו על ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-23. יו"ר 'הבית היהודי' השר רפי פרץ ויו"ר 'עוצמה יהודית' איתמר בן גביר, קראו ל'איחוד הלאומי' להצטרף עוד היום | לפיד: "חרפה על ראש הציונות הדתית"

'הבית היהודי' ו'עוצמה יהודית' סיכמו על ריצה משותפת - בינתיים ללא סמוטריץ'
רפי פרץ ואיתמר בן גביר צילום: באדיבות המצלם

מאחדים כוחות כדי לצלוח את אחוז החסימה: הבוקר (שישי) נפגשו שר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי', ח"כ רפי פרץ ויו"ר 'עוצמה יהודית' עו"ד איתמר בן גביר וסיכמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות במתכונת בחירות אפריל 2019.

הבחירות הקרובות יהיו גורליות לעתיד מדינת ישראל ולמחנה הימין בפרט, הציבור עייף ממאבקים וממחלוקות ורוצה אחדות בציונות הדתית ובמחנה הימין – לא אחידות אלא אחדות. הדרך להצלת ממשלת הימין עוברת בחיבור של כל המפלגות מימין לליכוד. אסור לנו להגיע למצב שאחת מהמפלגות לא תעבור את אחוז החסימה וכתוצאה מכך יזרקו אלפי קולות ימין לפח.

רפי פרץ ואיתמר בן גביר בהצהרה משותפת

ב'בית היהודי' וב'עוצמה יהודית' קוראים לאיחוד הלאומי ולשר בצלאל סמוטריץ' להצטרף עוד היום לאיחוד השורות ואחדות הציונות הדתית, האיחוד הלאומי הוא חלק בלתי נפרד מאיחוד מפלגות הימין.

יו"ר 'הבית היהודי' השר רפי פרץ מסר: "יש לנו מחוייבות למחנה הימין, אסור שקולות ימין ילכו לפח. הבחירות האלו גורליות לממשלת הימין ולציונות הדתית. הצורך באחדות היא צו השעה. אנו מאחדים את השורות ויוצאים יחד קדימה. קורא לשר בצלאל סמוטריץ׳ להצטרף וללכת יחד עוד היום כדי שהפעם תוצאות הבחירות יהיו ברורות".

יו"ר 'עוצמה יהודית' עו"ד איתמר בן גביר מסר: "אנו שמחים על החיבור שנוצר הבוקר ומביא בשורה למחנה הימין. החיבור בין עוצמה לבית היהודי יציל את את הימין ויביא ל-61 מנדטים להקמת ממשלת ימין".

ל'בחדרי חרדים' נודע כי על פי הסיכום בין השניים, איתמר בן גביר יקבל את המקום השלישי ונציג נוסף של 'עוצמה יהודית' יקבל את המקום השישי. גם המקום התשיעי שמור ל'עוצמה יהודית'. הישג מרשים של שלושה מקומות בעשירייה.

חבר הכנסת יאיר לפיד מ'כחול לבן' הגיב לריצה המשותפת וכתב: "הריצה של הבית היהודי עם החבורה הגזענית והאנטי-יהודית של "עוצמה יהודית" היא חרפה על ראש הציונות הדתית. הם איבדו היום את הזכות לדבר על ערכים יהודיים".

מ'כחול לבן' נמסר בתגובה לחיבור בין 'הבית היהודי' ל'עוצמה יהודית': "מורשת כהנא חיה ובדרכה לכנסת ישראל רק בשל מצבו המשפטי של נתניהו. הבחירות הקרובות הן שעת הכרעה - ממשלת חסינות משיחית וגזענית או ממשלת פיוס לאומית ממלכתית".

הבית היהודי עוצמה יהודית בחירות 2020 איחוד מפלגות הימין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד