1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

נהג במהירות מופרזת, דרס ילד בכיפור והחביא את הסמים

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד הערבי שדרס את איתי מרגי בן ה-8 למוות ביום כיפור האחרון • האשמה: המתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לפשע, סחר בסם מסוכן והחזקת סם

אלי שלזינגר, י' טבת תש"פ 07/01/2020 12:28

הפרקליטות הגישה כתב אישום ניידת טיפול נמרץ ניידת טיפול נמרץ צילום: פלאש 90

כתב אישום הוגש נגד הנהג שדרס את איתי מרגי בן ה-8 ביום הכיפורים, בגין עבירות המתה בקלות דעת, סחר בסם מסוכן, החזקת סם ושיבוש הליכי משפט.

לפי כתב האישום אבו לבן נהג במהירות מופרזת, ולאחר שדרס את מרגי הוא מיהר להחביא את הסמים שברשותו בשיחים.

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אמיר אבו לבן, בן 21 מרמלה, בגין המתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לפשע, סחר בסם מסוכן והחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רביד שיפמן, בצהרי יום כיפור 9.10.19 בשעה 13:47 הגיע ברכבו לגוש דן כדי למכור סמים מסוגים שונים לצרכני סמים שונים. בסמוך לשעה 15:16, לאחר שמכר סמים לארבעה לקוחות ברמת גן, פתח תקווה ותל אביב והיה בדרכו למכור ללקוח נוסף, נהג ברחוב דרך נמיר בתל אביב, מכיוון צפון לדרום, בצומת הרחובות דרך נמיר ורחוב ז'בוטינסקי.

באותה העת, רכב הילד איתי מרגי ז"ל, בן ה-8, על אופניו בכביש, בנתיב הנגדי בכביש מכיוון צפון לדרום. עם הגיעו אל הצומת, פנה הילד ברציפות ימינה, אל רחוב ז'בוטינסקי, תוך שהוא חוצה את נתיב נסיעת הנאשם, הנוהג ברכב. הנאשם נסע בנתיב האמצעי בכביש ישר, במהירות מופרזת ומעל המותר, פגע במנוח, הרכוב על אופניו, בעוצמה רבה.

מיד לאחר תאונת הדרכים ובשעה שהילד איתי מרגי מוטל מדמם על הכביש, יצא הנאשם מהרכב ומיהר להסתיר, בשיחים שבצד הכביש, את הסמים המסוכנים שהחזיק, כדי להעלימם מעיני השוטרים שיגיעו לתאונה ובכוונה להכשיל חקירה פלילית והליך שיפוטי ולהעלים ראיות.

ניידת מד"א שהגיעה למקום התאונה פינתה את הילד מרגי ז"ל לבית החולים איכילוב, כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. מאוחר יותר באותו היום נפטר מרגי בבית החולים, כתוצאה ממעשיו של הנאשם.

מותו של איתי מרגי ז"ל נגרם כתוצאה ממעשי הנאשם - נהג ברכב בקלות ראש ובחוסר זהירות וללא תשומת לב לחיי אדם, נהג ביום כיפור במהירות מופרזת ומעל המותר, לא התאים את מהירות נסיעתו למועד בו נהג ברכב, יום כיפור, למרות שהיה מודע היטב לעובדה כי במועד זה משתמשים בכביש הולכי רגל ורוכבי אופניים ובהם, קטינים רבים, המסתמכים על המוסכמה הנוהגת.

הוא לא התאים את מהירות נסיעתו לתנועת עוברי הדרך ולתנאי הדרך, לא האט את מהירות נסיעתו בכביש עם הגיעו אל הצומת ולא הבחין במנוח על אף שדה הראייה אשר היה בפניו ולא הגיב בבלימה.

בבקשה להארכת תנאים מגבילים כתבה עו"ד רביד שיפמן: "מעשיו של המשיב, אשר היה קל דעת, בנטילת סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת התוצאה קטלנית, בנהיגתו את הרכב במהירות גבוהה ומופרזת, שאינה הולמת את תנאי הדרך, בדרכו לביצוע עסקת סמים, מלמדים על המסוכנות הרבה הטמונה בו לסיכון בטחון הציבור".

‏ליאור שטלצר וסתיו כהן, עורכי דינו של הנהג הדורס אמיר אבו לאבן, מסרו לאחר הגשת כתב האישום: "מדובר בטרגדיה קשה. אמיר מביע צער עמוק על האירוע ותוצאותיו, וטוען בתוקף כי לא יכול היה להימנע מהתאונה, כפי שקבע בוחן התנועה המשטרתי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הגזמה פראית. אין לחג אופני כיפור שום אסמכתא חוקית או הלכתית. למוסלמי אסור לשמור את יום כיפור. מרגי איתי עבר על חוקי התנועה. לילד פחות מתשע אסור לרכב על שום אופניים בכביש. פחות מ 16 אסור לרכב על חשמליות. אסור לחצות מעבר חצייה רכובים על אופניים. תביעה תעבורתית פלילית מוגזמת.  (ל”ת)


  2. יאללה בלי התפלספות מסכן הילד!!!!!!!!!  (ל”ת)