1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

"כשאהיה ראש ממשלה - נכיר בירושלים כבירת ישראל"

מתאו סלביני, מנהיג מפלגת "ליגה" באיטליה, מסביר את הסיבות להתפרצות האנטישמיות באירופה. ומצהיר: "כשאהיה ר"מ נכיר בירושלים כבירת ישראל". כך מפרסם הבוקר (א') לראשונה, כתב אירופה של "ישראל היום"-אלדד בק

יענקי פרבר, כ"ב טבת תש"פ 19/01/2020 07:57

המנהיג הפתיע שער האריות בעיר העתיקה בירושלים שער האריות בעיר העתיקה בירושלים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ימים סוערים עוברים על מתאו סלביני, מנהיג מפלגת הימין הלאומית "ליגה" - שאילו היו נערכות מחר בחירות באיטליה הוא היה נבחר כראש ממשלה. בתוך שש שנים הפך סלביני את "ליגה" ממפלגת שוליים למפלגת הימין הגדולה ביותר באיטליה. הוא נכנס לפני כשנה וחצי לממשלה עם מפלגת "חמשת הכוכבים" האנטי־ממסדית כסגן רה"מ ושר הפנים, פעל ביעילות לעצור את ההגירה הלא־חוקית ההמונית מאפריקה לאיטליה, ועזב את הממשלה כעבור פחות משנה, משהתברר לו ששותפיו הקואליציוניים "מסנדלים" את כל יוזמותיו לשינויים.

ביום ראשון הבא נערכות בחירות בשני מחוזות שנחשבים למעוזי השמאל האיטלקי. סלביני, כעת באופוזיציה, משקיע את כל מרצו בניסיון להביא למהפך היסטורי גם שם, שאולי יגרור בחירות מוקדמות לפרלמנט ברומא.

בראיון בלעדי ראשון לכלי תקשורת ישראלי אומר סלביני: "הגנתי על הגבולות, הביטחון והכבוד של ארצי, ואני גאה על כך. באופן מצער, כשהשמאל, בארה"ב כמו בישראל ובאיטליה, מפסיד בבחירות, הוא מחפש נקמה בבתי המשפט. אבל הם לא יצליחו".

בעיצומה של מערכת הבחירות החשובה התפנה סלביני לקיים דיון בסנאט הרומאי על תופעת האנטישמיות החדשה, זו המסתתרת מאחורי האנטי־ישראל. ועל כך אמר:
"אימוץ ההגדרה על ידי איטליה חשוב, כדי לשים קץ לצביעות של מפלגות השמאל, שמדברות על החרמת ישראל. כעת, בין המפלגות שיושבות בממשלה, יש תמיכה במדינת פלשתין, בוונצואלה ובאיראן.הגדרת האנטישמיות תאפשר להבהיר את עמדותיהן, כמו בעניין ה־BDS. יש כאלה הנלחמים למען מדינה לפלשתינים, אך מתכחשים לזכות ההגדרה העצמית ליהודים. הסתירה הזו מבוססת על צביעות. איטליה היתה איטית מדי באימוץ ההגדרה הבינלאומית הזו".

לשאלה האם האנטישמיות קשורה להתחזקות מפלגות הימין החדש באירופה, השיב:
"יש אנטישמיות של הימין הקיצוני ויש אנטישמיות ממוסדת של השמאל הקיצוני. חשוב על ג'רמי קורבין או על פעילי השמאל בגרמניה שלא רצו להיות כמו הנאצים אבל מוצאים את עצמם מחרימים מוצרים ישראליים. עם זאת, אני בטוח, שהמספר הגבוה של מוסלמים באירופה הוא הסיבה העיקרית לאנטישמיות העכשווית".

תגובתו על כך שמאשימים אותו בשל קשריו עם ארגונים פוליטיים אנטישמיים:
"אין לנו כל קשרים שהם עם ארגונים כאלו. בבחירות מפלגות (ימין קיצוני) כ'פורצה נואווה', 'קאזה־פאונד' ו'פיאמה' מתמודדות נגדנו, כך שאין כל קשר איתם".

בכנס בסנאט, סלביני אמר ששנאת ישראל היא פשע מסוכן. בראיון הוא הסביר איך ניתן להביא את האיחוד האירופי להבין זאת ולהילחם בכך: "אנחנו צריכים להתחיל לעבוד על זה בבתי הספר, בקרב הצעירים. העברתי תשע שנים בפרלמנט האירופי ואני יכול לומר, שהמוסדות האירופיים - שלא לדבר על מוסדות האו"ם, אינם חברים של ישראל. לכן, אני מאמין שאנחנו לא צריכים להתמקד במוסדות הללו אלא בדורות החדשים. אלה שרוצים למחוק את מדינת ישראל צריכים לדעת, שאנחנו אויבים שלהם. ישראל היא בעלת ברית. צריך ללמד זאת בבתי הספר ובאוניברסיטאות".

מתאו סלביני אומר בראיון כשהוא יהיה רה"מ, איטליה תכיר בירושלים כבירת ישראל. בנוסף לכך הוא ענה בעניין בחיוב בכך שהאיחוד האירופי צריך לאסור את פעילות ה־BDS בהיותה תנועה אנטישמית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אנחנו מתקדמים לימות המשיח  (ל”ת)