י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024
"הכל יהיה בסדר"

פוטין, נתניהו והמסר המעודד לנעמה יששכר; 'פגישה מאוד מרגשת'

על רקע פרשת נעמה יששכר: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש כעת עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במעון ראש הממשלה בירושלים • פוטין: אמה של נעמה מאוד מרגשת, אמרתי לה - הכל יהיה בסדר" נתניהו: זו הייתה פגישה מאוד מרגשת • 'בחדרי חרדים' עם הסיפור המלא

פוטין, נתניהו והמסר המעודד לנעמה יששכר; 'פגישה מאוד מרגשת'
נתניהו ופוטין, הבוקר צילום: לע"מ

על רקע פורום השואה הבינלאומי ועל רקע פרשת נעמה יששכר: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש לפני שעה קלה (חמישי) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, במעון רה"מ בירושלים. הנשיא נפגש גם עם אמה של נעמה יששכר שמרצה שבע וחצי שנות מאסר על החזקת כמות קטנה מאוד של סם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום פגישתו עם הנשיא פוטין: "סיימנו עכשיו פגישת עבודה מצוינת בין הנשיא פוטין לביני. בסופה, הנשיא פוטין ביקש להביא את יפה, אמה של נעמה יששכר. זו הייתה פגישה מאוד מרגשת. אני מאוד מודה לך על המחווה ידידי הנשיא".

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין: [תמלול המתורגמן] "עמיתים נכבדים, חברים. אכן נפגשתי עכשיו עם אמה של נעמה, זה ברור שנעמה יוצאת ממשפחה מאוד טובה. ידועה לי העמדה של כבוד ראש הממשלה - להחליט בצורה המתאימה, כל זה נלקח בחשבון בזמן קבלת החלטה. היום תבקר נעמה את מי שאחראית על שמירת זכויות האדם ברוסיה. אמה מאוד מרגשת ותומכת בבת שלה. אמרתי לה ואני אגיד את זה עוד הפעם - הכל יהיה בסדר".

גורמים בלשכת נתניהו אמרו כי "ההתקדמות המשמעותית התאפשרה בזכות היחסים הקרובים והאישיים בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא פוטין". כמו כן, גורמים מדיניים אמרו כי "יש עוד פרוצדורות ברוסיה שייקחו עוד זמן, אבל פוטין הניח התשתית למתן חנינה על רקע הומניטרי".

קודם לכן, בפתח הפגישה, אמר ראש הממשלה נתניהו לעמיתו הרוסי: "אני רוצה לקבל בברכה את ידידנו הגדול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. שרה ואני שמחים לארח אותך שוב בביתנו כאן בירושלים, ולהודות לך על הקשר האמיץ בין רוסיה וישראל שמשרת את העמים שלנו, את המדינות שלנו ואת השלום והיציבות באזור. ברוך בואך לירושלים".

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין: [תמלול המתורגמן] "כבוד ראש הממשלה ועמיתים נכבדים, אני רוצה להודות לכם על ההזמנה להגיע. אנחנו עובדים באופן סדיר ביחד עם כבוד ראש הממשלה".

הנשיא הוסיף, "הייתה לנו מסקנה מזמן להגיע לפה לביקור בישראל. אני בטוח שזה יסייע לקדם את היחסים הבילטרליים שלנו, וכמובן היום אנחנו מזכירים את הקורבנות של השואה. אני רוצה להודות עוד פעם לכבוד רה"מ וגם לרעייתו על ההזמנה לבקר בישראל. תודה רבה".

ולדמיר פוטין בנימין נתניהו נעמה יששכר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד