1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הרבי מקאליב מותח ביקורת על הטקס ב'יד ושם'

האדמו"ר מקאליב התייחס לאירוע ב'יד ושם' ומתח ביקורת: "הגיבורים האמתיים הם ניצולי השואה ואותם היה צריך לכבד ולהזמין לאירוע לציון 75 לשחרור מחנות ההשמדה"

 

משה ויסברג, כ"ו טבת תש"פ 23/01/2020 14:12

הנקמה הגדולה ביותר הרבי מקאליב עם סבו הרבי זצ"ל הרבי מקאליב עם סבו הרבי זצ"ל צילום: יהושע פרוכטר

על רקע הביקורת שנשמעה על אי הזמנתם של ניצולי שואה רבים לטקס ב'יד ושם', הגיע לידנו דברים שנשא האדמו"ר מקאליב בשיחה עם ניצולי שואה, שבהם הוא מתח ביקורת מרומזת על ההחלטה למעט במספר ההזמנות לניצולי השואה ולהעדיף להזמין לטקס שרים ומכובדים.

"בימים שבהם מנהיגים מכל העולם בוחרים לציין בישראל את 75 שנה לשחרור אושוויץ, עלינו לזכור את מה שהיה אומר סבי האדמו"ר זיע"א. נכון שהצבא האדם שחרר את המחנות ויש לנו הכרת הטוב על כך אבל הגיבורים הגדולים הם אותם יהודים שצעקו 'שמע ישראל' בדרכם למשרפות. היהודים שהאמונה המשיכה אתם עד לרגעים האחרונים ממש. היהודים שלא פקפקו לרגע אחד באמונתם בד' ובתורתו. אלו הם הגיבורים". 

"סבי האדמו"ר זיע"א, ראה בהצלתו מהמחנות קריאה להמשיך את המורשת של קריאת 'שמע ישראל'. בחזון שלו יוקם מרכז עולמי שיפיץ את קריאת 'שמע ישראל. שכל ילד וכל ילדה יקראו בקול גדול את קריאת שמע ישראל. זו הייתה בעיניו הנקמה הגדולה ביותר בנאצים".

"אתם ניצולי השואה שזכיתם להקים פה בארץ ישראל את המשפחות שלכם שממשיכות את קריאת 'שמע ישראל' אתם אלו שהייתם צריכים להיות הנואמים הראשיים בכנס. הרוח החזקה שלכם היא זו שגברה על החיה הנאצית. הטנקים של הרוסים שחררו את הגוף אבל את הרוח אתם שחררתם שבאתם לפה לארץ ישראל'.

"אני מקווה" אמר הרבי, "שנוכל בקרוב להשלים את החזון של סבי האדמו"ר זיע"א, להקים מרכז 'שמע ישראל' עולמי שבו יהיה זיכרון רוחני לשואה. זיכרון לקהילות הקדושות שמסרו נפשם על קידוש ד' בשואה. זיכרון לגדולי התורה וליהודים הפשוטים שנרצחו במחנות. זיכרון ברוח היהדות והתורה. נזכה בקרוב שבמרכז 'קאליב העולמי' בירושלים עיר הקודש, יוקם המרכז שינציח את ששת המילונים בדרך של 'שמע ישראל' ותורה. במרכז נכניס ספר תורה שינציח את זכרם של ששת המילונים ויהיו שותפים בכתיבתו ניצולי השואה וכל עם ישראל ביחד".

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הנער פתח את פיו בשביל להיות רלוונטי... מי שאל אותו בכלל  (ל”ת)

  חיליש

 2. מתפללים להצלחתך כבוד האדמו''ר .  (ל”ת)


 3. מה שהרבי הינוקא לא מבין  


 4. למה לא הזמינו את האדמו"רים מבעלז וגור?  

  שריר

 5. הטקס לא מיועד לניצולים!  

  אלי

 6. סתם חיפש פירסומת  (ל”ת)

  זה רק למנהיגים בעולם איך להתיייחס לעניין..

 7. מה עם תגובת מנהיני העולם לביקורת ??  (ל”ת)

  יודא

  • מיד כשפוטין יתפנה הוא יתקשר 


 8. הטקס אינו מיועד לחרדים יראי ה'  


 9. בתווכו של שגריר ארה"ב פרידמן ביבי ופוטין קבו פגישת התנצלות בבית האדמו"ר מקאליב מקאליב  (ל”ת)