1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

מתחזים לתיירים ומלכלכים על ישראל בעולם

תלונה במשטרה נגד ארגון בינ"ל בגין ריגול, כניסה לארץ בניגוד לחוק, ופגיעה בחיילי צה"ל  • כל הפרטים

יענקי פרבר, ז' שבט תש"פ 02/02/2020 09:15
תגיות:

תלונה במשטרה חברי הארגון בעימות עם צה"ל בגוש עציון חברי הארגון בעימות עם צה"ל בגוש עציון צילום: באדיבות המצלם

הפורום המשפטי למען ישראל ציונית ודמוקרטית ופרויקט DMU הגישו לאחרונה תלונה במשטרת ירושלים כנגד מועצת הכנסיות העולמית. מועצת הכנסיות העולמית היא ארגון בינלאומי המונה מעל 500 מליון חברים והיא תומכת באופן מוצהר ב-bds.

על פי התלונה, מועצת הכנסיות העולמית מפעילה משנת 2002 תכנית בלתי חוקית בישראל מתחת לרדאר בשם תכנית EAPPI, כאשר מטרת התכנית היא לפגוע במדינת ישראל במישורים הבינלאומיים ואף לבצע ריגול נגדה.

על פי התלונה עולה עוד כי פעילי התכנית מתודרכים לשקר לגבי מטרת בואם לישראל, הארגון אינו ארגון מאושר לפעולה בישראל ופעילי הארגון עוברים על חוקי הכניסה לישראל תוך התחזות לתיירים או צליינים והסתרת הסיבה האמתית לבואם לארץ.

אחד מפעילי הארגון. צילום: באדיבות המצלם

סעיף נוסף מצביע על ריגול כנגד מדינת ישראל. במשך שנים תיעדו פעילי EAPPI אימונים של צה"ל תוך דיווח על מספר הכלים והחיילים באימון, תעדו פעילות ביטחונית כמו מחסומים, מעצרים ועוד, ופרסמו את המידע בפומבי.
פעילי הארגון לוקחים באופן תדיר חלק בהפרות סדר ובאירועים עם שטח צבאי סגור ואף פוגעים בחיילי צהל ושוטרים ומפרים את הסדר הציבורי. בכדי לממש את מטרותיהם חוברים הפעילים לאנרכיסטים שונים כמו ארגון תעאיוש ואנרכיסטים נגד גדרות משתתפים בפרובוקציות ומתעדים את תגובות חיילי צהל.

על פי התלונה הפעילים מחויבים לפרסם בלוגים ודו"חות כנגד ישראל, תוך שימוש בתמונות מסולפות ושקרים, במקרים רבים הדו"חות משמים לאחר מכן לפגיעה בישראל במוסדות האו"ם, האיחוד האירופי ועוד.
מכתבים דומים בנושא נשלחו גם ל: שר הביטחון בנט, השר לביטחון פנים ועניינים אסטרטגיים ארדן, שר הפנים דרעי, שר החוץ כץ וראש המל"ל.

עו"ד יותם אייל מהפורום המשפטי: "מדובר בהתארגנות חמורה ביותר ולכאורה לא חוקית. במשך שנים רבות פועל במדינת ישראל ארגון עולמי של זרים שכל מטרתו היא פגיעה במדינת ישראל ולפי הנתונים הוא אף הצליח בכך לא פעם. על מדינת ישראל עומדת החובה החוקית להגן עליה ועל אזרחיה מפני המבקשים לפגוע בה, אנו קוראים לרשויות אכיפת החוק להפעיל את כל הכלים שבאמצעותם כדי לעצור פעילות זו, ויש כאלה לא מעטים על פי החוק. הפורום המשפטי ימשיך לעזור למדינת ישראל להגן על עצמה ולהביא את הפוגעים בה לדין".

עמית ברק מפרויקט DMU: "פעילי הארגון פועלים ומבצעים "פיקוח" (כך על פי דבריהם) על פעילות חיילי צה"ל, שוטרים ומאבטחים ברחבי יהודה, שומרון וירושלים ולא אחת נצפו "מפקחים" גם הרחבת הכותל ושערי הכניסה לרחבה. בעבר הם גם תועדו מתצפתים על גזרות שונות תוך שימוש במפות מפורטות.
לאור ההתפתחויות השליליות בבית הדין הבינלאומי בהאג אנו חוששים כי המשך פעילותם הבלתי חוקית בארץ לאיסוף המידע על חיילי צה"ל עלול לסכן בעתיד את חיילי צה"ל כשיבקרו בחוץ לארץ.
גורמים במועצת הכנסיות העולמית ו EAPPI נתפסו גם באמירות אנטישמיות ופעילותם גם מהווה פגיעה ביחסי יהודים ונוצרים בארץ ומחוצה לה. אנו קוראים לרשויות החוק, לשרים הרלוונטיים ולמערכת הביטחון להתעורר ולפעול כדי לאכוף את חוקי מדינת ישראל, ולמגר את התופעה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אל דאגה בג"ץ ומנדבליט כבר יעזרו להם....  (ל”ת)

    לב יהודי

  2. קוֹל הַמְשַׁנֶה הַלִיכוֹת קוּל יוֹם  


  3. התלונה בגדר בדיחת השנה  

    חצ'קונסקי

  4. מנוולים, לאסור את כניסתם לארץ  (ל”ת)


;