1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

המשטרה על גבאי הרב ברלנד: "הוא איש הכספים"

בית המשפט האריך את מעצרם של שלושה מקורבים לרב אליעזר ברלנד בחשד לעושק אנשים חסרי מזל, חולים וחסרי יכולת • בין העצורים: הגבאי שהוסמך לדיינות

אלי שלזינגר, י"ז שבט תש"פ 12/02/2020 15:38

פרשיית שובו בנים גבאי הרב ברלנד בדיון בבית המשפט גבאי הרב ברלנד בדיון בבית המשפט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת עושק שחור: בית המשפט האריך את מעצרם של שלושה חשודים, בהם הגבאי המקורב ביותר לרב ברלנד. אחד מהם עד ליום שני הבא ושניים עד ליום שלישי.

שלושה חשודים מקורבי הרב ברלנד, הובאו היום בפני השופטת שרון לארי-בבלי. אחד החשודים נעצר בבית החולים שערי צדק, בסמוך לחדרו של הרב ברלנד - כפי שפורסם אתמול לראשונה ב'בחדרי חרדים'. "לפי החשד מדובר במשיב שהיה חבר בארגון של ברלנד, אשר עשק מאנשים חסרי מזל, חולים, חסרי יכולת, סכומים של עשרות אלפי שקלים שהצטברו לסכומים של מיליוני שקלים וזאת בטענה של קבלת ברכה לפדיונות נפש" אמר נציג המשטרה.

מחומר החקירה שנאסף על ידי חוקרי מרחב ציון במשטרה, עולה כי "יש לו מקום מרכזי באותו ארגון כאשר עדויות מצביעות שהוא איש הכספים של אותו הארגון" טען, על הגבאי שמוסמך לדיינות. בחקירתו, כך המשטרה, לא שיתף פעולה בשאלות שנוגעות לנושאים כספיים ושמר על זכות השתיקה.

לשאלת פרקליטו עו"ד דוד הלוי, עלה כי צו המעצר נגדו הוצא כבר לפני חודשיים, "מה היו השיקולים לא לבצע את המעצר?" שאל. החוקר השיב כי נערכה חקירה סמויה, ולכן. לטענת המשטרה, הוא היה מעורב בארגון חלק מחוגי בית שנערכו עם הרב.

עורך הדין טען כי מדובר ב"מעצרי ראווה שנועדו לצרכים תקשורתיים, תעמולתיים, פופוליסטים. בדיוני המעצר הטוענים מדברים לתקשורת". עוד הוסיף בעניין העצור "הוא ללא עבר, מה שרובץ לפתחו, שהוא ישב בבית הרב, הוא טיפל בו וסייע לו ונתן לו את הטיפול האישי, וזו הסיבה שהוא נעצר".

השופטת אמרה כי מחומר הראיות עולה כי "קיים חשד סביר שהמשיב ביצע את המיוחס לו בבקשה". עוד אמרה שאמנם זכותו לשתוק בחקירה, אך "בכך הוא מונע התקדמות מהירה יותר של החקירה". עוד הוסיפה כי קיימת עילת שיבוש "ברף גבוה" והאריכה את מעצרו בשבעה ימים.

בנוסף, השופטת האריכה בשנית את מעצרם של שניים נוספים שנעצרו ביום ראשון השבוע, אחד מהם עד ליום שני והאחר עד ליום שלישי.

בתוך כך, אחד משמונת העצורים בפרשה, שמעצרו הוארך אתמול בשנית עד ליום ראשון, הגיש ערר לבית משפט המחוזי בירושלים. בהמלצת השופט רפאל יעקובי, עו"ד תומר בנישתי פרקליטו של העצור שהינו מקורבו של הרב ברלנד - משך את הערר שהגיש הבוקר והחשוד יישאר במעצר עד ליום ראשון.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל הכבוד למשטרה!!! בשם כל הציבור החרדי !  (ל”ת)


;