1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

עמית סגל הגיב לתרגיל של אילנה דיין והעיתונאים חיבקו

לאחר שעמית סגל פרסם ההקלטות בהן נשמע יועצו של גנץ ישראל בכר, התקשורת עשתה הכל בשביל לגמד את הסיפור, השיא הגיע כאשר אילנה דיין חשפה את מקורו העיתונאי של סגל בשידור חי • עמית סגל הגיב והעיתונאים חיבקו בחום

קובי בורנשטיין, ו' אדר תש"פ 02/03/2020 21:15

"לא יודע למה נשארת בערוץ 12" עמית סגל עמית סגל צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ביום חמישי שעבר חשף הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל, הקלטה ובה נשמע ישראל בכר יועצו של יו"ר כחול לבן בני גנץ מצטט את ח"כ עומר ינקלביץ האומרת כי גנץ "טיפש, אפס מאופס, לא מתאים לו להיות ראש ממשלה". בכר עצמו התבטא כי "גנץ מסוכן לעם ישראל" וכי "אין לו אומץ לתקוף באיראן". מי שהעביר את ההקלטה ואף הקליט אותה בעצמו זה הרב גיא חוברה. 

אמש (ראשון) חשפה מגישת "עובדה", אילנה דיין, הקלטות החושפות לכאורה את מקורו העיתונאי של סגל.

עמית סגל הגיב לתרגיל בצילום של קטע מתוך מסכת שבת, ובו כתוב: "הנעלבים ואינם עולבים, שומעים חרפתם ואינם משיבים, עושים מאהבה ושמחים בייסורים".

העיתונאי קלמן ליבסקינד הגן על סגל וכתב: "לא יודע מה מבאס יותר. חוסר הקולגיאליות של עורכי חדשות 12 כלפי עמית סגל, או הנכונות שלהם לדרוך על הראש של מקצוע העיתונות ולחשוף בשידור את המקור שלו".

העיתונאי שמעון ריקלין הגיב: "ערב טוב לעמית סגל. כשחקן שח אתה לא משהו. אבל כעיתונאי אתה מספר אחת. אין לי מושג מדוע אתה נשאר במערכת 12 שבזה לך ומתנהגת בכפיות טובה לכל הסיפורים הרבים שהבאת. לך הביתה אחי ועזוב אותם לנפשם. הם לא ראויים לך. אני בטוח שתסתדר היטב גם בלעדיהם. תן לאולפן שישי "לפרשן" את הבחירות".

כזכור, גם חנוך דאום יצא להגנת סגל ובפוסט שהעלה לפייסבוק כתב כך: "יש לי תחושה שבעתיד ילמדו בבתי ספר לתקשורת את מה שקרה פה אחרי שעמית סגל הביא הקלטה של ישראל בכר אומר שגנץ מסוכן לישראל. היה מדהים לראות איזה מאמץ מקיף עשתה התקשורת לגמד את הסיפור ולהפוך אותו מדיון בדבריו של היועץ לדיון בשאלה איך סגל השיג את החומר, למה רב מקליט שיחות וכדומה"

עכשיו תראו, אני מניח שעמית סגל התרגל לזה: כשהוא יושב באולפן שישי ואומר משהו מיד מתנפלים עליו מכל עבר. הוא לא מכיר חוויה אחרת. כשהוא מצייץ משהו נכתבים שישה מכתבי תגובה בהארץ שבמחציתם מוזכר שאביו היה במחתרת (זה קרה שנתיים בטרם נולד, מה הוא אשם?). וכמובן, הוא מביא סיפורים בלעדיים בלי סוף אבל הוא לעולם לא יקבל את פרס סוקולוב שמחולק על ידי חבורה מצומצמת משמאל שמקפידה לחלקו לבני החבורה בלבד. אין שם מי שיעריך את הדרך שסגל פילס כדי להשמיע קול ייחודי ואחר".

דאום סיים ואמר, כי "אז מה אפשר לעשות? להגיד לו כמה אנחנו, הציבור, כן מעריכים אותו. להזכיר לו שעבור כל כך הרבה ישראלים הוא משמש פה. לומר לו שעבורנו זה מרגש לראות שיש עיתונאי כה בכיר בטלוויזיה שלנו, שלא חושש לתת ביטוי לעמדות שהושתקו במשך שנים, ולומר לו ביחד: המשך ככה, עמית, בלי לפחד כלל. כֹּה לֶחָי וְאַתָּה שָׁלוֹם וּבֵיתְךָ שָׁלוֹם וְכֹל אֲשֶׁר לְךָ שָׁלוֹם".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תתבייש  


 2. עמית סגל  

  א

 3. עמית סגל יחיד ומיוחד אין הרבה עיתונאים שמשתווים לו  (ל”ת)

  ירדן

 4. עמית החפרפרת כשמו כן הוא סוג של עכברת  

  צילציל

 5. עמית סגל עושה פיגועי מקלדת  

  אני

;