1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. פוליטי

משרד הבריאות יורה: הישיבות יתפצלו; שרשרת החלטות דרמטיות

משבר הקורונה מחריף ועמו גם ההשלכות על עולם הישיבות - זאת בשל ההחלטה שלא לכנס במקום אחד יותר מ-100 איש • הבוקר נועד שר הבריאות ליצמן עם ראשי ועד הישיבות ובמהלך פגישתם הוחלט על שורת החלטות דרמטיות • 'בחדרי חרדים' עם כל הפרטים בפרסום ראשון

ארי קלמן, ט"ז אדר תש"פ 12/03/2020 11:39

פרסום ראשון • החוצניקים בבעיה הישיבה הגדולה עפולה (נחלת עפולה) אילוסטרציה צילום: דובי קורן

פרסום ראשון: בשעות הבוקר (חמישי) התקיים במשרד הבריאות מפגש חירום בהשתתפות השר ליצמן, במהלכו התקבלו החלטות שיש בהן השלכות דרמטיות על עולם הישיבות זאת בעקבות התפשטות הקורונה.

במפגש השתתפו יו"ר ועד הישיבות הגרח"א קאופמן, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, המשנה למנכ"ל גרוטו, עמוס צייאדה מנהל אגף הישיבות במשרד החינוך, משה גוטמן מנהל איגוד הישיבות הגבוהות הציוניות, ואורי פינסקי מנהל איגוד ישיבות ההסדר.

לפי המידע שהגיע לידי 'בחדרי חרדים', במהלך היום יפרסמו במשרד הבריאות הוראות הנוגעות לעולם הישיבות, וביניהן בין היתר החלטה שלא לערוך כל כינוס הכולל מעל 100 איש - לא בתפילות, לא בסדרי הלימוד ולא בחדרי האוכל.

החלטות דרמטיות. הישיבה הדחופה שכונסה הבוקר. צילום: באדיבות המצלם

עוד נודע ל'בחדרי חרדים' כי משרד הבריאות יודיע על החלטה דרמטית נוספת הנוגעת לבני הישיבות תושבי חו"ל, כי תלמידים ששבים הביתה לחג הפסח לא יוכלו לחזור לישראל לזמן קיץ, שכן אין להם מקום לשהות בו בבידוד.

על פי הנחיית משרד הבריאות אין להיות בבידוד בחדרי הפנימייה, ועל כן משרד הבריאות מחייב את הנהלת הישיבות למצוא מקום בידוד לתלמידי ישיבות שלא מתגוררים בארץ - במידה ויאלצו.

ההחלטה מתקבלת כשזמן החורף עוד בעיצומו והוא עשוי להימשך עד לראש חודש ניסן. ההוראות יימשכו גם עם פתיחת זמן קיץ, במידה ולא תהיינה התפתחויות חיוביות בנושא הנגיף.

כאמור, ההוראות הללו ישפיעו על חלק ניכר מעולם הישיבות המונות יותר מ-100 תלמידים ואנשי צוות, שיאלצו כעת למצוא פתרון כיצד לחלק את הישיבות. במשרד הבריאות מחפשים פתרונות מקצועיים איך לחלק את תלמידי הישיבה ולמצוא פתרונות לאכלוס התלמידים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה אומר שאין ישיבות  (ל”ת)


 2. אין מה לפחד מקורונה ואמר מו"ר הרב קוק שיש לפחד כבר מגיהנום שזה יותר מפחיד  (ל”ת)


 3. פתרון לישיבות  

  האדם החושב

  • חחחחחחח (ל”ת)


 4. בספר 'פסקים ותקנות רעק"א' מובא נוסח האזהרות בעת פרוץ מגיפת החולירע ר"ל אשר חתום עליו הגרעק"א זצ"ל - ויש ללמוד משם איך נהגו בבתי הכנסת  (ל”ת)

  יענקל

 5. למה לא להעמיד ב4 פינות העיר  

  מישהו

 6. חיזוק  


 7. בכולל של פכטר באלעד  

  אשת אברך

;