1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הילדים התפללו לרפואת אליעזר יהודה בן חיה

בעקבות מצבו הקשה של נשיא 'איחוד הצלה' ומייסדו, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה בעת שהותו בארה"ב, התכנסו ילדים מיוחדים ובעלי מוגבלויות לשאת תפילה לרפואתו של איש החסד שהציל רבבות בני אדם במהלך שנות חייו 

יענקי פרבר, ה' ניסן תש"פ 30/03/2020 09:48

מורדם ומונשם במצב קשה אלי ביר אלי ביר צילום: ארכיון בחדרי חרדים

בבית החולים בארה"ב, מאושפז במצב קשה מייסד ונשיא 'איחוד הצלה' אלי ביר, לאחר שלקה בנגיף הקורונה. על פי הדיווחים מבית החולים, ביר מורדם ומונשם כחלק מהפרוטוקול לטיפול בחולי קורונה הסובלים מקשיי נשימה.

רבים ממוקיריו של ביר בישראל, בהם אלפי מתנדבי 'איחוד הצלה', נושאים בימים אלו תפילה לרפואתו השלמה. בעיר מודיעין עילית התקיימה תפילה ייחודית לרפואתו. ילדים מיוחדים ובעלי מוגבלויות ערכו בסיוע מתנדבים תפילה לרפואתו השלמה של אליעזר יהודה בן חיה בתוך שאר חולי עמו ישראל.

תיעוד מהתפילה המרגשת הועבר לרעייתו של ביר, שהתרגשה ואמרה שהיא בטוחה כי תפילה של ילדים טהורים תבקע את שערי השמים ותביא מזור לבעלה.

יש לציין, כי לאור החלטת משרדי הבריאות והחינוך להפסיק את הלימודים גם במסגרות החינוך המיוחד, הורים רבים במגזר החרדי ובמגזר הכללי מתקשים בימים אלו להתמודד עם האתגר העצום שיש בכך, שהילדים הללו שוהים בלי מסגרת חינוכית מסודרת. ועדת החינוך של הכנסת דנה השבוע בנושא ובדיון נשמעה הקריאה להחריג את החינוך המיוחד מההחלטה הגורפת על ביטול הלימודים.

עמותת 'נותנים' מפעילה בהתאם להוראות הגורמים המוסמכים מועדוניות ברחבי העיר מודיעין עילית, כאשר בכל מועדוניות שוהים לא יותר מחמישה ילדים. מתנדבות הארגון שהוכשרו לכך מפעילות את הילדים במועדוניות ומאפשרות להורים מספר שעות של טיפול בילדי המשפחה האחרים.

כאות הכרת הטוב לנשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר שעוזר רבות לחינוך המיוחד, יזמו ב'נותנים' את התפילה המרגשת שנשאו הילדים לשלומו של ביר, בתקווה שבקרוב יבשרו הרופאים בארה"ב על הטבה במצבו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רפואה שלמה בקרוב ממש  


;