1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

היהודי המבוגר בלונדון נפטר בגיל 108: זו המלצתו לאריכות ימים

היהודי המבוגר ביותר בלונדון הלך לעולמו בשיבה טובה. בן רימונד היה חבר בקהילת סוטן יונייטד, ורב הקהילה שמואל ארונסון ניהל את מסע ההלוויה שלו

יענקי פרברכ"ז ניסן תש"פ 21/04/2020 13:42
תגיות:

אשתו ובנו נפטרו היהודי המבוגר בלונדון היהודי המבוגר בלונדון צילום: nightingale house

בן רימונד, היהודי המבוגר ביותר בעיר הבירה של בריטניה, נפטר בגיל 108 בשיבה טובה. אשתו ובנו נפטרו לפני שמונה שנים. רימונד היה חבר בקהילת סוטן יונייטד, ורב הקהילה שמואל ארונסון ניהל את מסע ההלוויה שלו. כך מדווח ג'וש ארונסון באתר 'מעריב'

הוא התגורר בדיור מוגן בעיר מאז שנת 2012, אז נכנס למקום עם אשתו המנוחה. שניהם היו כבר אז מעל לגיל 100. ביולי שנה שעברה חגגו לו יום הולדת בבית הדירות. המסיבה אז היתה מרגשת, בן קיבל עוגת יום הולדת עם המספר 108, מספר לא שגרתי לחגיגות יום הולדת.

בן ריימונד הוא מעצב שיער בדימוס, והוא התראיין בעבר לתקשורת הבריטית, ואמר כי הוא זכה לאריכות חיים בגלל "השקפה חיובית, ושתיית ויסקי מדי פעם". אם כי הוא ציין כי כמה חודשים לפני חגיגת יום ההולדת שלו, הוא ויתר על שתיית אלכוהול ועישון מסיבות בריאותיות.

בן הוא יליד מחוז ברמונדסי בלונדון, הוא חבר לשעבר בבית הכנסת קרוידון, ולאחר מכן עבר לבית הכנסת בסוטון, בן פתח סלון עיצוב שיער למפורסמים, ובין לקוחותיו היו כוכבי קולנוע גדולים, השחקן צ'רלטון הסטון הסתפר בסלון של ריימונד בשנת 1959 והוא סיפר בראיון שהסטון נתן לו טיפ של 10 פאונד בריטי, השווה ערך היום ל-230 דולר.

ריימונד עבר לדיור מוגן יהודי יחד עם רעייתו, שם הוא חי משנת 2012 ובאותה שנה היא נפטרה. גם ילדם היחיד, ויקטור, נפטר בגיל 70 באותה שנה.

הוא נישא לאשתו עוד טרם מלחמת העולם השנייה בשנת 1937, איתה חי עד לפטירתה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תודה על הכתבה המעניינת  (ל”ת)

  חיה

  • ה יה אדם טוב. למדנו יחד בחיידר. היה צעיר ממני. יהי זכרו ברוך (ל”ת)

   אלטער יונגער

 2. היהודים של פעם היו חברי קהילה והלכו לבית כנסת והתערבבו עם הכוכבים הגויים  


;