1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

רב בית המדרש שלא לקח פרוטה לכיסו נפטר מקורונה

הגאון רבי חיים שאול שמאהל זצ"ל, רב בית המדרש 'בית אברהם' בלונדון ובעל מחבר ספר 'עיוני חיים' על התורה, נפטר לבית עולמו מנגיף הקורונה • בני הקהילה נפרדו ממנו במסע הלוויה כפי הוראות הבריאות באנגליה

משה ויסברג, י"ד אייר תש"פ 08/05/2020 14:11

בעל ה'עיוני חיים' הגאון רבי חיים שאול שמאהל זצ"ל הגאון רבי חיים שאול שמאהל זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: מאנגליה הגיעה הלילה הידיעה המעציבה על פטירתו של הגאון רבי חיים שאול שמאהל זצ"ל, רב קהילת 'בית אברהם' בלונדון ובעל מחבר ספר 'עיוני חיים' על התורה, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה והוא בן 87 בפטירתו. 

הרב הגאון רבי חיים שמאהל זצ"ל, נודע כתלמיד חכם עצום בלונדון. מפורסם הסיפור בקרב תושבי לונדון החרדים על הרב כי תנאי קודם למעשה במינויו לרב, היה שאף אחד מהמתפללים לא ייתן לו כסף. וכן עד עצם היום הזה מעל 40 שנה לא לקח פרוטה לכיסו, לא במכירת חמץ, לא בפורים ולא על סידור חופה וקידושין. 

ר' חיים מסר יום יום שיעורים בוקר צהריים וערב, שבתות ומועדים טובים במסירות נפש מופלאה, עד לפני כמה שנים שנחלש מפאת גילו ואז הודיע כי אין באפשרותו למסור עוד שיעורים ולכן העביר את התפקיד לאחר, אך המשיך להגיע לבית כנסת מידי יום.

אחד המתפללים מספר ל'בחדרי חרדים' כי הרב לא היה לא סתם רב, הוא היה כעין רב'ה, שאלו אותו הכל, התייעצו עמו על כל דבר, "יש לציין שרוב המתפללים בבית המדרש שלנו 'בית אברהם' בגולדרס גרין, הם אנשי מעמד ובעלי ממון, אך הוא לא נהנה מהם".

השאיר אחריו את בנו הדיין הגאון רבי יעקב דוד שמאהל, דיין בקהילת 'שומרי הדת' אנטוורפן, בעל מחבר ספר 'כסאות לבית דוד'.

מסע הלוויה נערכה בהשתתפות רבים דרך בית מדרשו 'בית אברהם', שם שימש כמנהיג הקהילה מעל 40 שנה. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יש טלפון לניחום אבלים של הבן נא לרשום  (ל”ת)


  2. מחנך בחיוך על פניו  

    אברעמיל

;