כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024
עשרות שוטרים פשטו

רכבי יוקרה וכסף מזומן: ישראלים נעצרו בחשד להלבנת הון

משטרת ישראל עצרה 13 חשודים המתגוררים באזור הצפון בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון ומרמה ועבירות על פי פקודת מס הכנסה. זאת במסגרת ביצוע הונאות 'פורקס' בלתי חוקיות לפעילות סחר במטבע חוץ

רכבי יוקרה וכסף מזומן: ישראלים נעצרו בחשד להלבנת הון
פעילות מעצרים בצפון צילום: דוברות המשטרה

בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל, נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת, פשטו הבוקר (שני) עשרות שוטרים על בתיהם של החשודים הגרים באזור כרמיאל והסביבה, ועל משרדים מהם על פי החשד הופעלו זירות מסחר "פורקס" בלתי חוקיות. לטענת המשטרה, הפעלת זירות 'פורקס' בלתי חוקיות משמשת להלבנת כספים תוך ביצוע עבירות מס בידי אירגוני פשע בארץ ובעולם.

על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו, ביצעו לכאורה עבירות הונאה כלפי אזרחים תמימים, זאת תוך שהם פונים באמצעים שונים לקורבנות העבירה ומבקשים להעביר להם כספים לרכישת מטבע חוץ בהבטחה לתשואה ורווחים גבוהים ומהירים.

פעילות מעצרים מחוז צפון

השקעה בזירות 'פורקס' נחשבת אפיק השקעה ספקולטיבי ומסוכן המתבסס על ניסיון לצפות שינויים עתידים בשערי מט"ח. בארץ פועלות מספר זירות 'פורקס' חוקיות שאושרו על ידי הרשות לניירות ערך ומקיימות פעילות מסחר און ליין אמתית.

הפעלת זירות 'פורקס' שאינן מאושרות אסורה על פי חוק, זירות אלו מבוססת על מסחר וירטואלי במערך המחשוב של מפעילי הזירה. ובכך חשוף המסחר למניפולציה של מפעילי הזירה למטרת הונאת הסוחרים בהם.

במסגרת המעצרים ערכו הכוחות חיפושים לשם תפיסת אמצעי אחסון דיגיטליים וראיות נוספות, לגיבוש תשתית ראייתית להעמדת החשודים לדין. בין השאר תפסה המשטרה 9 רכבים, ביניהם רכבי יוקרה וכסף מזומן בסך של כ- 180,000 ש"ח, כמו גם ספרי חשבונות, מסמכים וראיות נוספות.

החקירה מתנהלת על ידי משטרת ישראל, בשיתוף פקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המיסים.

משטרת ישראל ממליצה לציבור לגלות ערנות מיוחדת בעת הזאת. לא למהר להתחייב ולהעביר כספים, וכן מומלץ לבדוק היטב את אופי העסק או החברה. משטרת ישראל ורשות המסים ימשיכו לחקור ולחשוף עבירות פליליות, ויחתרו ויחקרו כל חשד לפעילות פלילית הפוגעת באזרחים הנורמטיביים ובכלכלת המדינה.

הלבנת הון מרמה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד