1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

מה עשה סגן השר פרוש אחרי שהושבע?

סגן השר פרוש הגיע לפגישה ראשונה באגף מוסדות תורניים עם מינויו לסגן שר החינוך מחדש:"היה לי חשוב להגיע לפני הכל לאגף 'מוסדות תורניים' שדרכו עוברת התמיכה הגדולה ביותר עבור עולם התורה"

ארי קלמן, ב' סיון תש"פ 25/05/2020 17:33

"באתי לחזק אתכם" סגן השר פרוש סגן השר פרוש צילום: באדיבות המצלם

סגן שר החינוך מאיר פרוש ערך פגישת עבודה ראשונה באגף למוסדות תורניים במשרד החינוך, בראשות עמוס צייאדה והנהלת האגף, כשהנושא המרכזי הוא תכניות עבודה העתידיות וההתמודדות עם החוסר בתקציב הישיבות בחודשים הקרובים - עד להעברת תקציב המדינה.

בפגישה השתתפו מנהל האגף מר עמוס צייאדה, מנהל המינהל מר דוד פלבר, סגנית מנהל האגף סיגלית דניאלי, חשב האגף רועי קמינסקי, היועה"מ גב' גראזי, מנהלי האגפים ועובדי האגף וחברי לשכת סגן השר פרוש – יהושע טננהויז, ישראל שנור ומנהלת הלשכה גב' קופטייל.

הנוכחים הציגו את תכניות האגף בשנה זו, תקציב הישיבות והאגף לאבטחת הכנסה, ונדונו יעדים חדשים לקראת הקואליציה החדשה ותקציב המדינה המסתמן, ובתוכם תכניות להקלות על פתיחת מוסדות חדשים וישנים, התאמת תקציבי הישיבות ואבטחת הכנסה ועוד נושאים העומדים על הפרק.

לאחר הפגישה המשיכו סגן השר ולשכתו לסיור באגף, שם עמדו מקרוב על הפעילות המבורכת של עובדי האגף, סגן השר פרוש אמר לעובדי האגף, "אני כאן היום בביקור ראשון לאחר שמינוי סגני השרים אושר אתמול בממשלה והיום בכנסת. חשוב היה לי מאוד לאחר חמש שנים בהן הייתי במשרד ברצף ועכשיו עם תחילת הכהונה החדשה - להתחיל הכל מחדש, להגיע לפני הכל לאגף מוסדות תורניים, הנקרא בפי כל 'אגף הישיבות' שמחזיק את עולם התורה".

סגן השר המשיך, "באתי לחזק אתכם, ראשית על העבר, במיוחד על התקופה האחרונה - המסירות שלכם בתקופת האתגרית של נגיף הקורונה, ולחזק אתכם גם על העתיד, כולנו יודעים שיש חסר של 500 אלף ₪ בתקציב הישיבות עד שהתקציב יעבור, ולצערי התקציב משתנה ולא קבוע, כך היה בזמן של פירון ולפיד, וכך בתקופה הזו שהיינו בתקופת בחירות והתקציב לא עבר.

"הביקור כאן באגף הוא גם סמלי שכן השבוע חל חג השבועות ואנחנו מכירים את דברי חז"ל 'בכל יום יהיו בעיניך כחדשים', בכל שנה התורה ניתנת מחדש, בכל שנה יש את האורות והדברים השמימיים. אז אנחנו נמצאים באחד מהמקומות החשובים ביותר במדינה, שמעבירה דרככם את התמיכה הגדולה ביותר עבור עולם התורה, כאן בארץ ישראל, גם אם נאסוף את כל התרומות המגיעות מחו"ל, לא נגיע לסכום שהמדינה מעניקה ללומדי התורה. משכך, חשיבות הביקור כאן בזמן זה גדולה שבעתיים" אמר סגן השר פרוש.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יפה שהעוזר של פרוש נקרא שנור  (ל”ת)


    • מה יפה? (ל”ת)

      לא מבין

;