1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. יהדות

אביו של החייל עמית בן יגאל לרב עמאר: "אתה הלב שלנו בעת הזו"

אביו של החייל עמית בן יגאל הי"ד לראש"ל הגרש"מ עמאר שחיזקו: "כבוד הרב הוא הלב שלנו בעת הזאת". הראש"ל חיזק את האבא: "זכית שהוא נהרג על קידוש ה', מדרגתו גבוהה" • צפו בתיעוד

יצחק ליןג' סיון תש"פ 26/05/2020 13:31

צפו בתיעוד הרב עמאר ואביו של החייל הרב עמאר ואביו של החייל צילום: באדיבות המצלם

אמש הגיע אביו של החייל עמית בן יגאל הי"ד שנהרג מלפני כשבועיים ע"י מחבל מפגיעת אבן בראשו, ברוך בן יגאל למעונו של הראשון לציון הגרש"מ עמאר רבה של ירושלים לדברי חיזוק וניחום ולכתיבת אות בספר תורה לע"נ שנערך ע"י ארגון הידברות.

במשך כשעה שלמה ישב הראשון לציון עם אביו של החייל וחיזקו בדברי עידוד. בפתח הפגישה הביע ברוך את כאבו והצער הגדול הפוקד אותו אל נוכח האבידה הקשה. "כבוד הרב הלב שלנו בעת הזאת. גם ההורים שלי מאד החזיקו ממך, בירכת פעם את עמית ז"ל, מי יודע אם הברכה שלך נתנה לו עוד שנה לחיות". אמר אביו של החייל בפני הראשון לציון.

הראש"ל הגרש"מ עמאר שמע את דבריו הכואבים של האבא וחיזקו: "כל עם ישראל נמצא איתך בכאב. זה לא מילים. זה ממש כך. אין לנו כח לנחם. בעל הנחמות הוא נותן את המכה והוא מרפא. זכית שהוא נהרג על קידוש ה'. אין לך קידוש ה' יותר מזה. הוא נמצא בדרגה הכי גבוהה של קדושה".

הגרש"מ עמאר בדבריו הוסיף. "הפרידה קשה מאד אבל הוא למעלה שמח". במהלך השיחה סיפר הראשון לציון על ביקוריו אצל חיילים רגע לפני שנכנסו לחזית המלחמה. "אני הייתי אצל חיילים בכמה מלחמות. אלה לא סתם אנשים. אלה מלאכים שנשלחו להציל את עם ישראל".

הראשון לציון כתב אות בספר תורה שנכתב לע"נ החייל, ע"י רבבות אנשים שזכו באות בספר תורה ע"י קבלות של חיזוק שקיבלו על עצמם בתקופת הקורנה דרך ערוץ הידברות. בסיום העניק הראשון לציון לאביו של עמית את ספרו החדש עם הקדשה חמה ולבבית ובקבוק יין מבורך.

הראש"ל ביקש מאביו של החייל שיעשה עם היין קידוש בחג השבועות וישתדל בכל יכולתו לעשות זאת בשמחה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הרב עמר  

    שי

;