1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מחקר מדאיג: החלמתם? הנוגדנים נעלמים לאחר זמן קצר

חוקרים בהולנד גילו כי אדם שנדבק בנגיף קורונה, מתחיל לאבד את הנוגדנים למחלה כבר לאחר 6 חודשים מההידבקות. "התקווה של ממשלות להגיע לחסינות עדר על ידי מחזורי הדבקה טבעיים אינה סבירה כלל"

משה פריד, ד' סיון תש"פ 27/05/2020 14:11
תגיות:

חסינות עדר? תחשבו פעמיים סניף ארומה בצל הקורונה סניף ארומה בצל הקורונה צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

יתכן כי יש סיבה לדאגה גם בקרב המחלימים. על פי מחקר חדש שהתבצע באוניברסיטה של אמסטרדם, עולה כי גם אלו שחלו ופיתחו חסינות מהנגיף אינם בטוחים, משום שהנוגדנים עלולים להיעלם לאחר שישה חודשים בלבד. כך דווח בחדשות 12.

החוקרים טוענים, כי תקופת החסינות, כלומר התקופה שבה אדם שנדבק בקורונה - מוגן מהידבקות חוזרת - קצרה באופן מדאיג. במחקר נראו הידבקויות-חוזרות כ-12 חודשים לאחר ההדבקה הראשונית, וכן כמות הנוגדנים ירדה באופן משמעותי כבר לאחר 6 חודשים".

החוקרים בצעו את המחקר על זנים שונים של נגיפי קורונה שמדביקים בני אדם, אך הבהירו שסביר כי הדבר נכון גם לגבי הנגיף הנוכחי. החוקרים הבהירו כי למרות שבין סוגי נגיפי הקורונה יש מעט מאוד דמיון מבחינה ביולוגית, בכל זאת כולם מייצרים חסינות קצרת מועד ואבדן מהיר של נוגדנים. "בהחלט יכול להיות שזה המכנה המשותף של כל נגיפי הקורונה האנושיים", הבהירו.

לטענת החוקרים, כוונתן של חלק מהמדינות שהאוכלוסייה יפתח חיסון העדר אינה סבירה כלל. "בהינתן שהחסינות הטבעית עלולה להיעלם ששה חודשים לאחר ההידבקות, התקווה של ממשלות להגיע לחסינות עדר על ידי מחזורי הדבקה טבעיים אינה סבירה כלל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נשמע כשטויות  


  • כתוב פה שהם בדקו זנים אחרים ממשפחת הקורונה וחוששים שזה גם בזה (ל”ת)


 2. פששש... חוזים עתידות.  

  חוזים או הוזים?

  • הקורונה התפרצה לפני 6 חודשים ויתכן שבדקו אנשים שחלו אז (ל”ת)


 3. עוד אין ששה חודשים מתחילת הקורונה וכבר יש מחקר מה קורה אחרי ששה חודשים  


 4. בקיצור שפעת עונתית רגילה חוזרת כל חצי שנה בערך.  (ל”ת)

  NBJO

;