1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

לקראת גל שני? החולים בריכוזים החרדים

ויהי כשוך הגל הראשון: מנתונים שעולים מתברר כי ישנם כמה נדבקים ברחבי הארץ מבני המגזר החרדי וכי רבים נכנסו לבידוד

משה ויסברג, ח' סיון תש"פ 31/05/2020 09:28

הרשימה המלאה בחורי ישיבות בלימוד במתכונת קורונה בחורי ישיבות בלימוד במתכונת קורונה צילום: אילוסטרציה, שוקי לרר

האם אנחנו עומדים לפני גל שני של התפרצות נגיף הקורונה? אם בודקים לפי הנתונים במגזר החרדי, הרי שיש כמה נקודות והתפרצויות של חולים. בתקווה שלא מדובר בתקדים לאירוע חמור יותר

בערב החג הודיעו במועצה המקומית קרית יערים שהייתה בעבר "בירת הקורונה" כי בישיבה הממוקמת בתחומה נמצא נדבק קורונה אחד. יודגש כי מדובר בתלמיד ישיבה שאיננו תושב היישוב. כמו כן, כל תלמידי הישיבה אינם תושבי היישוב ובשלב זה אין אף תושב מהיישוב שצריך להיכנס לבידוד.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בישיבה בטלז סטון 'מעייני החכמה' אובחנו עוד שמונה בחורים כחולים לאחר שאחד הבחורים נכנס באמצע לקפסולה והוא התגלה כחיובי לאחר שככל הנראה נדבק מאחותו.

בעיר מודיעין עילית הודיעו מספר דקות לפני החג על ילד בכיתה ב' הלומד בתלמוד תורה 'דרכי יושר' בברכפלד שאובחן כחיובי לקורונה. כל תלמידי הכיתה קיבלו הודעה טלפונית להישאר בבית בחג ובשבת ולהיכנס לבידוד. 

בבני ברק נמסר על תלמיד ישיבת פוניבז' לצעירים מבני שיעור א' שחזר ללימודים במתכונת חזרה הביתה מידי יום שנמצא חיובי, בישיבה אף חילקו את הישיבה לכמה אזורים.  

העיתונאי מני גירא שוורץ דיווח במוצאי שבת בחשבון הטוויטר שלו כי בקו 283 שנסע מאשדוד לאלעד בערב החג, התגלה חולה מאומת. החולה קיבל את ההודעה שהוא חיובי, אחר הנסיעה. כל החג שהה בבידוד בבית באלעד וכך גם הנוסעים שהיו על האוטובוס.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הנוסע בקו 283 חצוף  


  • הוא לא החרדי החצוף הראשון 

   חצופים

  • צודק לחלוטין. ואם חס וחלילה יהיה גל שני אז רק בגלל הפושעים כמוהו (ל”ת)

   מיכאל

  • הוא חרדי. אין הנהגה מכוונת. מה יעשה השוואנץ ולא יחטא 


;