1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

לראשונה במג"ב: יחידה חדשה שתמנה 15 חוקרים ובלשים

יחידה חדשה של מג"ב שתמנה 15 חוקרים ובלשים תאפשר עצמאות של מג"ב בתחום החקירות והמודיעין, תוך מיקוד בטרור עממי, פשיעה, מעבר של שוהים בלתי חוקיים לשטח ישראל ופשיעה חקלאית בגזרת איו"ש. תחום מרכזי נוסף בו תתמקד היחידה החדשה הוא איסוף ראיות ומעצרים בתחום הפרות הסדר בגזרת יו"ש

קובי ברקת, ח' סיון תש"פ 31/05/2020 21:27
תגיות:

בתחום הפרות הסדר קביעת המזוזות ביחידה החדשה קביעת המזוזות ביחידה החדשה צילום: דוברות משמר הגבול

היום (ראשון) התקיים טקס הקמת יחידת חקירות ומודיעין במרחב איו"ש של מג"ב. הטקס במעמד מפקד מג"ב יעקב (קובי) שבתאי, מפקד פיקוד מרכז, האלוף נדב פדן, מפקד מג"ב איו"ש תנ"צ יזהר פלד ואורחים, התקיים במחנה גדוד תלם של מג"ב איו"ש שם מוקמה היחידה במתחם מיוחד שהוקם עבורה עם האמצעים והטכנולוגיות המתקדמים ביותר של צה"ל והמשטרה.

מג"ב איו"ש הוא המרחב הגדול ביותר של משמר הגבול ובו פועלים מאות לוחמים ולוחמות בשיתוף פעולה עם מחוז ש"י, צה"ל ושב"כ. מיקוד הפעילות של המרחב הוא במיגור הטרור, טיפול בהפרות סדר, פשיעה, פשיעה לאומנית ועוד.

היחידה החדשה שתמנה 15 חוקרים ובלשים תאפשר עצמאות של מג"ב בתחום החקירות והמודיעין תוך מיקוד בטרור עממי, פשיעה, מעבר של שוהים בלתי חוקיים לשטח ישראל ופשיעה חקלאית בגזרת איו"ש.

תחום מרכזי נוסף בו תתמקד היחידה החדשה הוא איסוף ראיות ומעצרים בתחום הפרות הסדר בגזרת יו"ש, תחום בו משקיעים במג"ב משאבים רבים מתוך תפיסה מבצעית ייחודית של ביצוע מעצרים יזומים בביתם ובמקום עבודתם של הפורעים וזאת לאחר איסוף ראיות ומודיעין על המתפרעים באמצעים ושיטות מסווגים.

מפקד מג"ב איו"ש, תת-ניצב יזהר פלד אמר כי "מדובר במהלך מרחיק לכת בכל הקשור לסגירת מעגל חקירתי עד למיצוי הדין שישפיע באופן ישיר על ההרתעה והמשילות בגזרה מורכבת זו. הטיפול בפח"ע העממי יקבל זווית מקצועית טובה וממוקדת יותר בתקיפת היעדים בגזרתנו. אני מאמין במערך ובנחיצותו ומשוכנע כי למערך זה תיהיה הצלחות מרחיקות לכת שישפיעו על כלל העשייה באיו"ש."

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב(קובי) שבתאי אמר כי "זהו אירוע היסטורי לו שותפים צה"ל והמשטרה, הקמת יחידת מודיעין וחקירות של מג"ב שתבסס את יכולותיה בגזרת איו"ש ותהווה נדבך נוסף במערכה המבצעית שתהפוך לאפקטיבית הרבה יותר. מג"ב איו"ש כמרחב המשלב לוחמים בשירות קבע לצד לוחמים בשירות חובה וכמרחב שלוחמיו נמצאים בשטח לאורח זמן, ידע לקחת את היחידה הזו שהקמנו בתוך מג"ב ולשלבה בפעילות המבצעית "כרגל המסיימת" בפן החקירתי "וכרגל הפותחת" בפן המודיעיני כשהמטרה היא מיגור הפשיעה והטרור במרחב. אני מאחל לכולנו בהצלחה."

מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן אמר כי "אנו מזהים חיבור ישיר בין הפלילי לפח"ע העממי בגזרה ולעיתים אף לפח"ע המבוסס תשתית ולכן יכולת האכיפה שלנו היא חשובה והיא פועל יוצא של יכולת המשילות שלנו כמערכת ביטחון שפועלת יחד בגזרה.היחידה הזו תסייע בפעולות האכיפה של משטרת ישראל ותשלים את החולייה החסרה בשרשרת הטיפול המבצעי בכל אירוע ופעילות. מדובר בפלטפורמה נוספת לשיתוף פעולה בין ארגוני הביטחון, צה"ל, מג"ב ומשטרה ובכל מקום שזה קרה הייתה הצלחה גדולה. אני רוצה להודות לכל מי שסייע ופעל להקמת היחידה ומאחל בהצלחה."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;