1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

פרסום ראשון: ביה"ד של בעלזא הוציא צו מניעה לחלוקת התפקידים

הקרב על חלוקת התפקידים בסיעת אגודת ישראל עולה שלב: 'בחדרי חרדים' חושף, כי בית הדין של חסידות בעלזא הוציא צו מניעה בנוגע לאיוש תפקיד יו"ר הוועדה לפניות הציבור, תפקיד שעל-פי חבר הכנסת ישראל אייכלר הובטח לו בעל-פה מבעוד מועד. כל הפרטים בפרסום ראשון

ארי קלמן, ט' סיון תש"פ 01/06/2020 15:29

הקרב על הוועדה בית הדין של בעלזא בית הדין של בעלזא צילום: ארכיון בחדרי חרדים

פרסום ראשון: לא רק שהקרב על תפקיד יושב ראש הועדה לפניות בין חברי הכנסת טסלר ואייכלר לא שכח, הוא אף עולה שלב. שעות לפני ההצבעה הסופית, שיגרו אמש מבית הדין של בעלזא צו מניעה למינוי חבר הכנסת יעקב טסלר לתפקיד יושב ראש הועדה.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בית הדין הוציא צו מניעה לחלוקת התפקידים והם מזמנים את בעלי המחלוקת לדיון בוררות. בצו שהוציא הבד"צ נכתב כי בעקבות הפרה של ההסכמים משנת תשס"ג ומשנת תשע"ט לפיהם "בעלזא תשולב בכל התפקידים באגודת ישראל" וכן "יעשה מאמץ מיוחד על מנת שנציג בעלזא יכהן בתפקיד בכיר", מבקשים חברי הבד"צ להקפיא את המינויים עד לבירור העניין בין הצדדים.

עוד צוטט במכתב שנשלח לחברי הכנסת, כי "אגודת ישראל על כל נציגיה מחויבים לעשות כל מאמץ אפשרי ויעשה מאמץ מיוחד על מנת שנציג בעלזא יכהן כנציג בכיר על מנת שיכול לעזור לזולת".

כאמור, בית הדין הוציא צו מניעה לחלוקת התפקידים באגודת ישראל ובמכתב הם כתבו כי "היות וסעיף אנו מוציאים בזאת צו מניעה לקביעת תפקידים בין חברי אגודת ישראל עד לדיון בבוררות שילבן ויברר קיום ההסכם כלשונו".

אייכלר וטסלר. צילום: משה גולדשטיין

לועד חסידי בעלזא טענות נגד מה שהם מכנים הודעה בלתי מוסכמת של יו"ר הסיעה לכנסת.  בהודעה שהוציא יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יעקב אשר להנהלת הקואליציה נכתב כי יו"ר הוועדה לפניות הציבור יהיה ח"כ יעקב טסלר מויז'ניץ. לטענת חסידי בעלזא הדבר נעשה ללא סמכות.

"לא היתה עדיין שום החלטת סיעה של אגודת ישראל או של יהדות התורה בענין הזה" טוענים בעלזא. ל'בחדרי חרדים' נודע כי בתחילה נשקלה פניה ליו"ר הכנסת וליועץ המשפטי של הכנסת, אך הוחלט לפנות לבוררי הלכה, כראוי לנציגות חרדית.

כזכור, הקרב על תפקיד יושב ראש הועדה לפניות ציבור נחשף ב'בחדרי חרדים' כאשר אייכלר טוען כי הובטח לו תפקיד יושב ראש הועדה לפניות ציבור קודם חבר הכנסת אייכלר ששובץ במקום השישי.

בשבוע שעבר חשף 'בחדרי חרדים' תמלול מישיבת הסיעה בו חבר הכנסת אייכלר טען כי נעשה מחטף בכך שכבר המינוי עלה לאישור ועדת הכנסת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שאייכלר לא יתבזה, שיקח לעצמו יו''ר הוועדה למירון ומקומות הקדושים!  

  CRUL

 2. מבזים את בוחריהם  (ל”ת)

  יוסי

 3. ידונו בבעלזא?  (ל”ת)


 4. אין בושה  


 5. פרסום ראשון: ביה"ד של ויזניץ ביטל את צו המניעה של בעלז  

  שטנגר

 6. הם נוגעים בדבר  (ל”ת)


 7. עדיף שהם ידונו האם הנציג שלהם תורם משהו לציבור ששלח אותו  


 8. אני מנסה להבין, בית דין של בעלזא פוסק לכל אגודת ישראל?  

  יואב

 9. צריך ללכת לבי"ד של הנתבעים ויז'ניץ או ליטאי  (ל”ת)

  ף

 10. כמה יוזרים יש לטסלר  (ל”ת)

  חיים

 11. בויז'ניץ-בלפור מתייחסים בביטול לצו מניעה, מצידם שאייכלר יקח כדורי מניעה  (ל”ת)

  רעכעלה

 12. לא מפסיקים לריב מחלוקות בלי סוף  (ל”ת)

  אפשטיין חרדק

 13. קידוש השם גדול!!!!!!  


 14. לפי איזה שלחן ערוך הם פסקו? ומה ההבדל מי שיושב בראש ועדה הרי  

  חיים

 15. בית דין לא מכיר תמונה אחלה  


 16. התובע הולך אחר הנתבע  


 17. מחמות גור לא ייפסקו  


;