1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

נתניהו: נשתול שבבים לילדים? זו קונספירציה • צפו

בפתח ישיבת הממשלה היום התייחס ראש הממשלה לקונספירציות אודות 5G (דור חמישי) שמספרת על מעקב אחר אזרחים ואף השתלת שבב בילדים • "לא נאפשר פריצה של משטרה לתוך בתים של אזרחי ישראל ללא צו" • צפו

קובי בורנשטיין, ט' סיון תש"פ 01/06/2020 16:42

נלחם בפייק ניוז בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: פלאש 90

נתניהו נלחם בפייק ניוז: בפתח ישיבת סיעת הליכוד הבוקר (שני) אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי לא תהיה שום שתילה של שום חיישן לאף אחד, כולם יכולים להירגע", "לא נאפשר פריצה של משטרה לתוך בתים של אזרחי ישראל ללא צו", וכי "לא מתכוונים להשבית את הפעולה של מוסדות המדינה".

לדבריו", יש עלייה בימים האחרונים בתחלואה, כולכם ראיתם את זה. באופן מובהק זה קשור לריפיון מסויים בכללים. אין אפס, הנגיף לא טס לבד באוויר אלא נישא על ידי בני אדם ומועבר מאדם לאדם על ידי התעטשות או השתעלות או מגע. ככל שהמרחק קטן והמגע גדל, הנגיף גדל ומתפשט. אנחנו נדרשים לעשות עכשיו שני דברים שאנחנו עושים אותם בממשלה ובכנסת, וזה קודם כל להדק את המשמעת מצד אחד ומצד שני לפתוח את הכלכלה.

שרי הבריאות והאוצר הביאו שורה של צעדים בפני הממשלה וקבינט הקורונה ואנחנו פועלים כדי לעשות את שני הדברים במשולב. הם חשובים. הצלחנו בזה עד עכשיו ואנחנו צריכים להמשיך להצליח בזה ואני בטוח שנעשה את זה.

אנחנו פועלים בכמה חזיתות אבל חשוב לי לטפל בסילוקם של כמה סעיפי פייק ניוז שמופיעים בתקשורת.

לגבי זכויות הפרט וצנעת הפרט - שוחחתי עכשיו עם השר לביטחון פנים וסיכמנו חד משמעית שלא נאפשר פריצה של משטרה לתוך בתים של אזרחי ישראל ללא צו. לא יהיה דבר כזה. נמצא את האיזון המתאים בין הצורך לאכוף את הנחיות הבידוד לבין הצורך לשמור על זכויות הפרט וצנעת הפרט של אזרחי ישראל. חד משמעית לא יהיה דבר כזה. אנחנו ערים לכך שבציבור יש מחשבה שאנחנו נפרום את האיזון הזה - לא עשינו את זה עד עכשיו ולא נעשה את זה גם בהמשך.

הדבר השני, זאת הזדמנות לפוגג אגדה אורבנית מדהימה שאני או מישהו אחר מתכוון לשתול או להשתיל באופן תת עורי חיישנים לילדים או מבוגרים. תיאוריות הקונספירציה מגיעות לפעמים למקומות הזויים. אני לא זוכר דבר כזה. דיברנו על צעצוע לילדים, צמיד וולנטרי שכל אחד יכול לבחור אם לשים כדי לשמור על מרחק, עדיין לא פיתחו את זה ואני לא יודע אם יפתחו. בכל מקרה זה וולנטרי, זה בחירה, ולא תהיה שום שתילה של שום חיישן לאף אחד, כולם יכולים להירגע.

הדבר השלישי, אנחנו לא מתכוונים להשבית את הפעולה של מוסדות המדינה. לא של הממשלה, לא של הכנסת, לא של בתי המשפט, לא של אף אגף. אגב לא עשינו את זה עד עכשיו ובשיא הקורונה הצלחנו להמשיך להפעיל את כל מוסדות המדינה ואנחנו נמשיך לעשות זאת. חשוב להבין את זה.

יש לנו משימה משולבת - להחזיר את המשמעת כדי שנעצור את ההתפשטות הגיאומטרית של המחלה ומנגד לפתוח את הכלכלה ולהוסיף מקומות עבודה. אלה המשימות המיידיות שלנו ואני משוכנע שיש לנו יכולת לעשות את זה. אני מדבר עם מנהיגי העולם וכולם מסתכלים על מדינת ישראל בהערכה גדולה, כולל 4 מנהיגים שדיברתי איתם ב-24 השעות האחרונות שלוקחים מאיתנו דוגמה. עד עכשיו פעלנו בהצלחה ובואו נמשיך בהצלחה הזאת יחד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה עם הפריצה שהייתה לבית הזמרים בבני ברק בחול המועד???...  (ל”ת)

    מצדרביעי

  2. מרוב שקרים כבר קשה להאמין לו  


  3. אז הוא אמר...  (ל”ת)


  4. לדעת את האמת  

    הילל גיגי

;