1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

בד"ה: בעל ה"מראה עוזר" נפטר מנגיף הקורונה

לאחר שנדבק בנגיף הקורונה והיה מאושפז במצב קשה מאוד - הגאון רבי עוזר דרורי זצ"ל בעל מחבר ספרי 'מראה עוזר' על מסכתות הש"ס נפטר לבית עולמו בגיל 67

משה ויסברג, י' סיון תש"פ 02/06/2020 10:15

מגלה המחלוקות הנסתרות הגאון רבי עוזר דרורי זצ"ל הגאון רבי עוזר דרורי זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

אבל בשכונת משכנות יעקב בבני ברק: הגאון רבי עוזר דרורי זצ"ל, בעל מחבר ספרי 'מראה עוזר' על מסכתות הש"ס, נפטר בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק לאחר שנדבק בנגיף הקורונה והוא בן 67 בפטירתו. 

הגאון רבי עוזר דרורי זצ"ל נולד בבני ברק בי' כסלו תשי"ג לאביו הגאון הצדיק רבי שלמה זלמן דרורי זצ"ל, מהדמויות של גבעת ישיבת פוניבז' בבני ברק ורב בית המדרש 'חמדת צבי' ולאמו מרת רבקה ע"ה. 

בבחרותו למד וקנה את תורתו בישיבת פוניבז', שם למד אצל ראשי הישיבה ושקע ולמד בתורה וכפי שמעיד עליו ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בהסכמה לספרו שזכה להיות 'מהני דרופתקי דאורייתא'. 

לאחר נישואיו עם רעייתו שתחי' למד בכולל 'אור יצחק' ביהוד של הגאון רבי יונה טורצ'ין. כמו כן למד בכולל 'תוספת שבת' של הגאון רבי מרדכי דרורי, ראש ישיבת חמד וכן בכולל 'אהבת שלמה' של האדמו"ר מנאנש בבני ברק.

פרק מרכזי בחייו היה החיבור התורני 'מראה עוזר' שנכתב על מסכתות רבות בש"ס בו הוא מציין את כל המחלוקות של בעלי התוספות עם רש"י וכן המחלוקות הנסתרות. בדברי ההקדמה לספרו כותב הגר"ע דרורי זצ"ל כי בעצת שר התורה הגר"ח קנייבסקי אליו היה מקורב, לא שינה את לשון רש"י ותוס' מלשון זכר לנקבה וההפך.

ספריו 'מראה עוזר' התקבלו בעולם התורה בחיבה עצומה ורבים היו משגרים לרבי עוזר עוד מחלוקות בין רש"י לתוס' כפי שהבינו ורבי עוזר היה מוסיף לספרים.  

רבי עוזר זצ"ל כל חייו התייגע בתורה בצורה מיוחדת במינה והיה בעל חסד עצום שהיה חביב על כולם וניהל גמ"ח בשכונתו והיה ראש וראשון לכל דבר שבקדושה.

זכה והותיר אחריו דור ישרים מבורך: בנים ובנות חתנים ונכדים, אחיו הגאון רבי מרדכי דרורי ראש ישיבת חמד, הגאון רבי יקותיאל דרורי והרב אברהם דרורי.

מסע הלוויה יתקיים היום בשעה 14:30 מביתו ברחוב מתתיהו בבני ברק לבית החיים פוניבז' בעיר - שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מרן הגאון הגדול רבי חיים קנייבסקי שליט"א  


  2. הגאון המפורסם רבי שלמה זלמן אולמן שליט"א מרא דאתרא  


  3. ברכת אאמו"ר הכ"מ הגאון הגדול רבי זלמן דרורי זצ"ל רב בית הכנסת "חמדת צבי"  


;