1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

המטה שיעשה כאב ראש לנתניהו וממשלתו

פעילי ימין מגבירים את הלחץ נגד תכנית המאה של הנשיא טראמפ, כשחששם הגדול הוא מפני הקמת מדינה פלסטינית. לשם כך הוקם מטה חדש בשם 'כולה שלנו' שיאבק בתכנית המתגבשת | מאות בחורי ישיבות בני הציונות הדתית חברי ופועלים בה

קובי ברקת, י"ב סיון תש"פ 04/06/2020 22:23

לא יושבים בחיבוק ידיים פעילי ימין נגד תכנית המאה פעילי ימין נגד תכנית המאה צילום: 'מטה כולה שלנו'

גוברת ההתנגדות לתוכנית המאה בתוך מחנה הימין. בימים האחרונים הוקם מטה חדש בשם כולה שלנו שמטרתו היא להיאבק בתוכנית שמתגבשת בימים אלו. במטה החדש חברים מאות בחורי ישיבות מכל רחבי הארץ וכן פעילים מהגבעות שחברו ביחד למען מטרה זאת.

במטה מסבירים כי תוכנית טראמפ כפי שהיא מוצגת היום רוצה לקבוע גבולות עתידיים להתיישבות ביהודה ושומרון על בסיס ה"סטטוס קוו" הקיים היום, גבולות שיחלקו את הארץ וימסרו 70% משטחי יהודה ושומרון לצורך הקמת מדינה או אוטונומיה פלסטינית.

במסגרת הקמפיין החדש מתכוונים הלילה לצאת במטה במבצע הסברתי הכולל חלוקת חומרי הסברה ותליית מודעות ברחבי היישובים ביהודה ושומרון שבו הם מתריעים על הסכנות שבתוכנית.

"אסור להסכים לחלוקת הארץ, ולא לוותר על השאיפה, הרצון והחזון, לריבונות יהודית על כל יהודה ושומרון אנחנו חוזרים לזעקתו של הרב צבי יהודה קוק "איפה שכם שלנו, איפה יריחו שלנו, אנחנו שוכחים את זה" המפה הזו היא האתגר שלנו, השלב הבא של ההתיישבות - לרצף את כל יהודה ושומרון בנקודות התיישבות שיאמרו: לא לחלקות הארץ" אומרים במטה.

במטה קיימו בחודשים האחרונים כנסים, פגישות ואף סיורי שטח. בכוונת המטה לארגן בקרוב עצרות תמיכה המוניות בנקודות שונות ביהודה ושומרון. אחת מהנקודות המרכזיות שבהן הם צפויים לקיים עצרת מחאה היא סמוך לכפר סבסטיה, מקום שהפך לסמל של החזרה לשומרון. בשלב מאוחר יותר מתכוונים במטה לערוך צעדות המוניות בשטח וכן להקים נקודות התיישבות חדשות בנקודות אסטרטגיות על מנת לעצור את הרצף הטריטוריאלי בתוכנית, ולמעשה להביא לסיכולה.

"אנחנו מתייחסים לתוכנית טראמפ כתוכנית לחלוקת הארץ ואנחנו רוצים לסכל את זה" מסביר אלישע ירד, אחד ממקימי המטה. לדבריו, "יש לנו כבר מאות נערים ובחורים שנרתמו למאבק, מחולקים לקבוצות ולאזורים ומוכנים ליום פקודה. אנחנו מבינים שיש כאן אירוע שחייבים לעצור. לא בשיחות ולא דרך הכנסת או הממשלה, אלא דרך הרגליים ובזכות תמיכה ציבורית רחבה".

בין המקימים של מטה המאבק החדש נמצאים בנוסף לירד גם ידידיה אמסלי אברך בישיבת ניר, עמישב מלט תושב גוש שילה, ידידיה שפירא אברך בישיבת בית אל, יונתן לוי תושב ירושלים ותלמיד ישיבה וחברים נוספים. בדף הפייסבוק "מטה כולה שלנו" שפתחו הבוקר הם מסבירים כי "כשחלוקת הארץ על הפרק, לא נשב בצד" וכי הם מזמינים את הציבור הרחב להצטרף לכל מאות האנשים שכבר הצטרפו למאבק.

פעילי ימין נגד תכנית המאה פעילי ימין נגד תכנית המאה צילום: 'מטה כולה שלנו'

פעילי ימין נגד תכנית המאה פעילי ימין נגד תכנית המאה צילום: 'מטה כולה שלנו'

פעילי ימין נגד תכנית המאה פעילי ימין נגד תכנית המאה צילום: 'מטה כולה שלנו'

פעילי ימין נגד תכנית המאה פעילי ימין נגד תכנית המאה צילום: 'מטה כולה שלנו'

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צדיקים  

    חרדי

;