1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

ההתפרצות ברוסיה: הגאון רבי בערל לאזאר נמצא חיובי לקורונה

הגאון רבי בערל לאזאר, רבה הראשי של רוסיה והשליח הראשי של חב"ד, נמצא חיובי לקורונה | ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרב סובל מתסמינים קלים ומצבו טוב | לשכת הרב מודה לכל הפונים על התפילות | התפללו לרפואתו: רבי שלמה דובער פינחס בן העניא יהודית לרפואה שלמה 

משה ויסברג, ט"ו סיון תש"פ 07/06/2020 15:26

הרב אושפז בבית החולים הגאון רבי בערל לאזאר הגאון רבי בערל לאזאר צילום: לוי נאזרוב

נגיף הקורונה ברוסיה: הגאון רבי בערל לאזאר רבה הראשי של רוסיה והשליח הראשי של חב"ד במדינה, נמצא חיובי לנגיף הקורונה. 

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי הגאון רבי בערל לאזאר סובל מתסמינים קלים ומצבו טוב. הרב אושפז למעקב בבית רפואה במוסקבה, והוא אמור להשתחרר בע"ה בעוד יומיים. 

מלשכתו של הרב הראשי מודים לציבור על התפילות וההתעניינות.

מאז פרוץ הנגיף,  שמר הגר"ב לאזאר על כל הכללים ודאג ליהודי רוסיה הנמצאים בהסגר. לצד כל זאת פעל הרב למען האחדות ברחבי העולם. 

כזכור וכפי שדווח ב'בחדרי חרדים', ביוזמת רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, נענו כמה נגידי ותומכי הקהילה להטות שכם לסייע לכל לאלפי יהודים שנשארו כעת ללא מקור פרנסה ועוד רבים שחוששים לצאת מביתם, אף לא לשם קניית מצרכי מזון למחיה.

בעקבות כך, במוסקבה קיבלו למעלה מ-12,000 משפחות עזרה וסיוע כשבשאר ערי רוסיה, מחולקים עוד כ-10,000 סלים, באמצעות עשרות רבני ושלוחי חב"ד, המביאים בעצמם את העזרה הישר לבתים של בני משפחות הקהילה.

על פי דיווחים רשמיים,עד כה נדבקו בקורונה במדינה כ-470,000 בני אדם וקרוב ל-6000 מתו כתוצאה מהנגיף. כ-230,000 החלימו מהנגיף.

הציבור נקרא להתפלל לרפואת הגאון רבי שלמה דובער פינחס בן העניא יהודית, לרפואה שלמה בתוך שאר חולי עמו ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רפואה לרבי שליטא  

    יהודי

;