1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

הותר לפרסום: נעצרו חשודים בהשלכת המטענים לעבר מוצב מג"ב • צפו

בתום חקירה נרחבת, נעצרו ארבעת החשודים שזרקו בקבוקי תבערה ומטענים לעבר מוצב בית המושל של מג"ב באבו דיס. שלושה מהחשודים נפצעו בעת המעשה, לאחר שנורו על ידי השוטרים • קרדיט צילום: דוברות המשטרה

אבי גדלוביץ', י"ט סיון תש"פ 11/06/2020 18:26

בתום חקירה נרחבת משמר הגבול

לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו השבוע את ארבעת החשודים בהשלכת מטענים ובקבוקי תבערה לעבר מוצב בית המושל של מג"ב באבו דיס. שלושה מהם, נפצעו מירי שבוצע לעברם על ידי כוחות הביטחון בתאריך 15.05.20, לאחר שהשליכו מטען ובקבוקי תבערה לעבר המוצב.

במשמר הגבול התנהלה בשבועות האחרונים חקירה נרחבת לאיתור זהותם של ארבעת החשודים במספר אירועים של השלכת מטענים ובקבוקי תבערה לעבר מוצב בית המושל של מג"ב. החקירה הובילה השבוע לגל מעצרים באבו דיס ולמעצרם באישון ליל של החשודים.

בתקופה האחרונה נרשמו במג"ב מספר אירועים בהם היו מגיעים מחבלים ומשליכים בקבוקי תבערה ומטענים לעבר מוצב בית המושל של מג"ב באבו דיס.  הניסיונות לפגע בבסיס הגבירו את פעילות לוחמי מג"ב שהציבו מארבים ותצפיות בכדי לאתר את המפגעים ולסכל את הפיגועים.

בתאריך 15.05.20, הכוחות שפעלו בגזרת המוצב הבחינו בחוליית מחבלים שהשליכה מטען ובקבוקי תבערה לעבר הבסיס. הכוחות ביצעו לעבר המחבלים ירי כתוצאה ממנו הם נפצעו ונמלטו.

כאמור, חקירת מג"ב הובילה השבוע למעצרם של ארבעת תושבי אבו דיס (3 קטינים ובגיר) בחשד למספר אירועים. שלושה מתוכם אף פצועים כתוצאה ככל הנראה מהירי שבוצע לעברם על ידי הכוחות.

מבתיהם נאספו ממצאים ואף מסמכים רפואיים שמעידים על פציעות כתוצאה מירי.

ממשמר הגבול נמסר כי "הם רואים בחומרה כל ניסיון לפגע בבסיסי החיל הפרוסים ברחבי יהודה ושומרון ומוסיפים שמדובר בסגירת מעגל חשובה ובמעצר של חולייה שביצעה מעשי טרור רבים בתקופה האחרונה. לוחמי מג"ב ימשיכו לפעול בנחישות ובנקיטת יוזמה אל מול אלו המבקשים לפגוע בביטחון אזרחי ישראל וכוחות הביטחון".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;