1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

ח"כ אייכלר: "להטיל סגר על הח"כים החרדים" • צפו

במליאת הכנסת נתן חבר הכנסת ישראל אייכלר נאום תקיף נגד הסגר שהוטל על השכונות חרדיות בטבריה ובאלעד • "אולי צריך להטיל סגר גם על חברי הכנסת החרדיים. שישבו באיזו פינה עם מחיצות כדי שלא ידביקו את שאר חברי הכנסת"

קובי ברקת, ב' תמוז תש"פ 24/06/2020 18:42

צפו בדבריו ישראל אייכלר ישראל אייכלר צילום: שלומי כהן, פלאש 90

בנאום תקיף במליאת הכנסת אמר ח"כ ישראל אייכלר כי "לא במקרה הוטלו סגרים בגל הראשון רק על בני ברק בית שמש ושכונות חרדיות בירושלים. גם היום, בגל השני, הוטלו סגרים רק בשכונות חרדיות בטבריה ובאלעד".

"אני קורא לראש הממשלה לפרוץ מיד את הסגר. סגר לא מרפא קורונה. רק הוצאת נשאים לבידוד במלוניות. זה מה שהפסיק את הגל הראשון, וזה מה שיפסיק גם עכשיו את שרשרת ההדבקה".

ח"כ אייכלר הוסיף כי "אם עושים סגר רק לחרדים, אולי צריך להטיל סגר גם על חברי הכנסת החרדיים. שישבו באיזו פינה עם מחיצות כדי שלא ידביקו את שאר חברי הכנסת.

"באיזו מדינה בעולם מטילים סגרים לפי אוכלוסיות?!" תהה אייכלר. "אני קורא שוב לראש הממשלה להתיר את הסגר מיד. אומרים שאין כסף למלוניות. אבל לבתי חולים, לשם מגיעים אלו שלא בודדו אותם, לזה יש כסף. על המדינה להפסיק מיד את הסגרים, ובטח שלא לעשות אותם לפי אוכלוסיות".

קודם לכן אמר חבר הכנסת אייכלר, כי "אסור להפוך את החרדים כשעיר לתקשורת. הנסיון הוכיח כי לאחר פתיחת הסגר בבני ברק סימנו כל בניין שיש בו ריבוי חולי קורונה והזהירו במודעות על כללי הבידוד והזהירות הנדרשים. החולים יצאו למלוניות וכך הופסקה שרשרת ההדבקה".

אייכלר הציע גם פתרון: "יש לפתוח שוב את המלוניות שנסגרו ולפנות את החולים בהסכמה בלבד. זה יחסוך כסף רב לבתי החולים. זה מה שהפסיק בגל הראשון את גל ההדבקות בשכונות ה"אדומות" ורק זה יפסיק את הגל השני".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה עובר על ביבי  


  2. סגר סגר תרדוף  

    הרצל

;