1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

משבר הקורונה: עלייה בדרישה לתעודות כשרות

מפתיע: לאחר שעסקים רבים קרסו כלכלית, וחלקם אף נסגרו בעקבות המשבר הכלכלי שמתלווה לנגיף הקורונה - במעוצה הדתית בתל אביב מדווחים על עלייה משמעותית בדרישת בעלי העסקים לתעודות הכשרות • יו"ר המעוצה הדתית בת"א: "שינוי כיוון של בעלי העסקים"

אבי גדלוביץ'ז' תמוז תש"פ 29/06/2020 11:43

במעוז החילוני אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במועצה הדתית בעיר תל אביב, מבחינים בימים אלו בעלייה משמעותית בדרישת בעלי העסקים לתעודת כשרות, בצל משבר הקורונה. במועצה הדתית מייחסים את הדבר לניסיון של בעלי העסקים לפנות לנתח שוק רחב יותר, בהבנה שללא הלקוחות שומרי הכשרות רבים מהעסקים יצלחו את המשבר.

הדבר בא לידי ביטוי במספר רב של בעלי עסקים לממכר מזון, דוכנים וחנויות, אשר פונים למועצה הדתית בבקשה לקבלת תעודת כשרות. חלקם כבר הכשירו את העסק וקיבלו את התעודה המיוחלת.

"בניגוד אולי למה שהצטייר תקשורתית", אומר יו"ר המועצה הדתית בתל אביב אלדד מזרחי, "משבר הקורונה ולצדו המשבר הכלכלי החריף שפקד את העסקים, דווקא הביא לעלייה בביקוש לכשרות מצד עסקי מזון פעילים . זאת, כאמור בניגוד לפרסומים המבקשים לייחס לעסקים מגמת היפרדות מתעודת כשרות בתקופה זו".

"הקורונה הביאה לעלייה משמעותית בביקוש לקבלת תעודות כשרות מצד עסקים בתל אביב", קובע מזרחי.

יו"ר המעצה מזרחי. צילום: באדיבות המצלם

מזרחי מדווח כי, "בתקופת משבר הקורונה נרשמה עלייה משמעותית בביקוש לקבלת תעודות כשרות מצד עסקים בתל אביב. מדובר על כ-30 עסקים שכבר קיבלו תעודות כשרות או נמצאים בהליך מתקדם של הבקשה".

לדבריו, "מגמה זו בעיר תל אביב וערים נוספות, משקפת שינוי כיוון מצד בעלי עסקים בפנייה לקהלים רחבים יותר כמו ציבור שומרי הכשרות המהווים פלח שוק משמעותי בעל פוטנציאל גדול לכל עסק מזון״.

במועצה הדתית בתל אביב מסבירים את שינוי המגמה ברצון של בעלי העסקים ואומרים כי "תעודת הכשרות ועבודת ההשגחה הנעשית במטבח בית העסק תורמים גם לתדמית דתית הניקיון וההגיינה הנדרשים בבית העסק בפרט בתקופה זו של משבר הקורונה".

"משגיחי הכשרות מגיעים לעבודתם בשכר חלקי ומופחת בהסכמה ויש מהמשגיחים שביצעו עבודתם בתקופה האחרונה מבלי לקבל שכר מתוך התחשבות והבנה על מנת לאפשר לעסק לשרוד את התקופה הקשה תוך עמידה בכללי הכשרות. בעלי העסקים מוזמנים לפנות אלינו בכל דבר ועניין מוסיף מזרחי, ונשתדל כמובן להמשיך ולסייע במסגרת האפשר", מסביר יו"ר המעוצה הדתית בעיר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נפסיק לאכול בתל אביב נלך לאכול בטייבה  (ל”ת)


  2. אין לסמוך כלל וכלל על כשרות הרבנות של תל-אביב  

    צבי

;