1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

קבינט הקורונה הכריע: עד 50 איש בבית הכנסת; איסור התקהלות

לפני זמן קצר הסתיים לו הדיון בקבינט הקורונה בעקבות העלייה המדאיגה בתחלואה. בדיון שנערך בהשתתפות ראש הממשלה והשרים, הוחלט על החזרת המגבלות בשלל נושאים. תפילות בבתי כנסת יוגבלו לעד 50 משתתפים בלבד, 30% מכלל העובדים במגזר הציבורי יעבדו מהבית

ארי קלמן, ז' תמוז תש"פ 29/06/2020 15:39
תגיות:

בעקבות התחלואה - ההגבלות חוזרות נתניהו בקבינט הקורונה נתניהו בקבינט הקורונה צילום: חיים צח, לע"מ

לאור העלייה בתחלואה והחשש האמיתי שהתעורר מהתפרצות בלתי נשלטת של נגיף הקורונה בישראל, התכנס לפני זמן קצר (שני), קבינט הקורונה כדי להכריע לגבי הצעדים אותם יש לנקוט כדי לשטח את העקומה.

שרי קבינט הקורונה הכריעו על שורה של הגבלות במשק והגבלות התקהלויות בבתי כנסת ובאירועים נוספים.

על פי ההנחיות שאושרו, המגבלות על קיום חתונות ואירועי תרבות יישארו על 250, זאת בעקבות הלחץ שהפעילו שרי הממשלה בדיון שהתפוצץ אמש.

בנוגע לחתונות, עד י"ז בתמוז יותר קיומן עד 250 משתתפים, והציבור ובעלי האולמות נקראים לקיימן עד כמה שניתן במרחבים פתוחים, מ- י"ז בתמוז עד י' באב יותרו חתונות בהשתתפות של עד 250 משתתפים במרחב פתוח ובחלל סגור עד 50% מהתפוסה ולא יותר מ-100 משתתפים.

מגבלות יחזרו על קיום בריתות שקיומן יתאפשר רק עד 50 משתתפים, אירועי בר מצוות יישארו במגבלה הקיימת, תוך בקשה כי יתקיימו במרחב הפתוח.

התקהלויות בבתי כנסת יצומצמו ויעמדו על 50 משתתפים בכל מבנה, בניגוד להיום שההגבלה היא עד 75 איש בכל מבנה, תוך אפשרות של 100 משתתפים עם הפרדה בין המתפללים.

כמו כן סוכם כי 30% מכלל העובדים במגזר הציבורי יחלו לעבוד מהבית, החלטה שצפויה לעורר זעם בקרב עובדים ומעסקים רבים.

ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו התייחס לישיבת הקבינט בפתח ישיבת סיעת הליכוד ואמר "אנחנו כל הזמן הזה בתוך המתח הזה שבין שמירה על הכלכלה לבין שמירה על הבריאות והחיים. במסגרת הזאת אתמול שר האוצר ואני החלטנו על הארכת תקופת הזכאות של דמי האבטלה עד לאמצע אוגוסט. היום אני בא מקבינט הקורונה וקיבלנו החלטה פה אחד על הגבלות מסוימות על התקהלויות. עשינו את זה פה אחד ועשינו את זה כקבינט שקיבל החלטה מאוחדת. אנחנו נפצה את הגורמים שיפגעו כתוצאה מההחלטות האלה".

עוד הוא הוסיף כי "מכאן אני הולך לישיבה עם שר האוצר ויועצים כלכליים. אני מתכוון להיכנס בכל הכח לנושא הכלכלי. גם לדאוג שהכסף שהובטח יגיע לאנשים וגם להביא תוכניות חדשות וחדשניות כדי להניע את הכלכלה שלנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חתונות מי"ז תמוז עד י' אב :)  (ל”ת)


 2. הקבינט עדיין לא הכריע, איך יכולים לפעול שהחתול ישמור על השמנת  

  שמויגר

 3. מצחיק או עצוב?  

  מירי

 4. האם לארגון חסד מותר לגבות צדקה כגביה חריגה על ידי משלוח  

  שאלה לפרקליטות המדינה:

 5. תפילות בבתי הכנסת  


 6. סוף סוף  


  • כן? באמת? 


 7. יש! יאללה קדימה עצ'ניקים, "מסירות נפש"! 51 בכל מנין!  (ל”ת)

  נתן

 8. תודה קבינט, סוף סוף יש על מה להפגין ולמסור נפש...  

  שלום בר

 9. שמד!!  

  הזועק

;