י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
נתניהו מתחזק; גנץ מתרסק

הסוקר על התוצאה: דרמטי מבחינה תקשורתית

הסוקר של 'ערוץ 13' פרופ' קמיל פוקס התייחס לסקר שפרסם, ובו כחול לבן עם 9 מנדטים, הליכוד עם 38, ויש עתיד עם 16 | לדבריו: "אני לא חושב שזה דרמטי מבחינה סטטיסטית. זה יכול להיות דרמטי מבחינה תקשורתית"

הסוקר על התוצאה: דרמטי מבחינה תקשורתית
הסוקר פרופ' קמיל פוקס צילום: צילומסך ערוץ 13

תחילת הסוף של כחול לבן? על פי סקר המנדטים ששודר אמש (ראשון) ב'חדשות 13', נראה כי כחול לבן מאבדת לאט לאט את כוחה האלקטורלי, ויורדת למספר חד ספרתי של 9 מנדטים בלבד. יש עתיד לעומת זאת, שנפרדה מכחול לבן קצת אחרי סיום קמפיין הבחירות, זכתה ל-16 מנדטים, והוכיחה שהיא מסוגלת לעמוד בגפה ולגרוף קולות. הליכוד נשארה ביתרון וקיבלה 38 מנדטים על פי סקר המנדטים, ואילו הרשימה המשותפת נותרה גם היא במקום גבוה וקיבלה 16 מנדטים.

הסוקר קמיל פוקס ממכון 'דיאלוג', שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ברדיו 103FM והתייחס לתוצאותיו המפתיעות של הסקר: "זה שהיו לכחול לבן עשרה מנדטים לפני וכעת המספר ירד לתשעה, אני לא חושב שזה דרמטי מבחינה סטטיסטית. זה יכול להיות דרמטי מבחינה תקשורתית. מה שלא אמרו בחדשות, הוא שבמגזר הלא יהודי ציינו רק שתי מפלגות מבין אלו שהן לא הרשימה המשותפת - הליכוד וכחול לבן. כל יתר המפלגות האחרות שהיינו רגילים לראות אותן מקבלות מנדטים מהמגזר הערבי כמו העבודה וש"ס לא קבילו כלום במגזר הלא יהודי".

הימים האחרונים לא היו טובים לנתניהו

בהמשך דבריו הוסיף כי: "ירידה מסוימת בליכוד היא כמובן צפויה, הימים האחרונים לא היו טובים בשביל נתניהו. נושאים מסוימים מטרידים את הציבור כמו החרדה הגדולה מהיציבות הכלכלית של, וישנו גם דבר ספציפי כמו המסים של נתניהו שכנראה לא תרמו לו".

באשר לחשש מבחירות רביעיות, אמר הסוקר קמיל פוקס כי: "אני חושב שההחלטה צריכה להיות כלכלית. יש לנו שני דברים גדולים: הקורונה מצד אחד והמצב הכלכלי מצד שני, ואנשים מודאגים. ואני חושב שההחלטה לא צריכה להיות פוליטית. יש ציבור שחושש. צריך גם לזכור שבתחילת בנובמבר יהיו בחירות בארצות הברית, ולא ברור איך הן ישפיעו על המערכת שלנו".

עריכה: מיכל קדוש, 103FM
סקר מנדטים מפלגת הליכוד מפלגת כחול לבן קמיל פוקס רדיו 103 FM

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד