י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
רכז שב"כ התקשר להזהיר

נחשף: כך מגייס חיזבאללה ישראלים לשורותיו • האזינו

חקירת השב"כ שמתנהלת בחודש האחרון, חושפת את שיטות הפעולה שבהן משתמש ארגון חיזבאללה בניסיון לגייס אזרחים ישראלים. מי שעמד מאחורי התכנית, היא עיתונאית לבנונית שהתגוררה בעבר בישראל. במהלך החקירה הוזהר בעלה על ידי השב"כ. האזינו 

נחשף: כך מגייס חיזבאללה ישראלים לשורותיו • האזינו
אילוסטרציה צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90

חקירתן של שתי אזרחיות ישראליות ממג'דל כרום, שנעצרו לחקירת שב"כ ב-2/6/2020 חשפה כיצד ארגון חיזבאללה בלבנון פועל לגייס אזרחים ישראלים שיפעלו עבורו בישראל וכן נחשפה זהותם של אותרים ומגייסים עבור חיזבאללה.

רכז השב\

מהחקירה בשב"כ, נחשף כי מטעם ארגון חיזבאללה בלבנון פועלת ביירות חמוד, אזרחית ישראלית במוצאה, ממג'ד אל כרום, המתגוררת כיום בלבנון יחד עם בעלה בלאל ביאזרי. חמוד עובדת בעיתון הלבנוני "אלאח'באר" המקורב לחיזבאללה ולצד עבודתה כעיתונאית בלבנון, ביירות חמוד ובעלה בלאל מופעלים על ידי ארגון הטרור חיזבאללה כאותרים ומגייסים של אזרחים ישראל לטובת פעילות עבור חיזבאללה.

בשב"כ מציינים, כי ביירות נחקרה על ידי כוחות הביטחון במהלך שנת 2013 בחשד כי יצרה קשר עם פעילי חזבאללה אותם פגשה בכנסים שהתקיימו במרוקו בשנת 2008 ובתוניס בשנת 2012. לאחר חקירתה בשנת 2013, עזבה ביירות את ישראל ועברה להתגורר בלבנון, שם נישאה, כאמור, לבלאל ביזארי.

בעקבות קשריה של ביירות לחשודות ולאחר מפגש משותף שקיימו שלושתן בתורכיה במהלך דצמבר 2019, נחקרו השתיים על ידי שירות הביטחון הכללי בחשד כי במהלך הביקור בוצע ניסיון לגייסן לשורות חיזבאללה על ידי ביירות ובעלה. במסגרת החקירה אומת הקשר של השתיים לביירות וכן התקבל מידע על המפגש שקיימו בתורכיה ועל האופן בו פועל חיזבאללה באמצעות ביירות ובעלה על מנת לגייס ישראלים נוספים לפעילות עבור חיזבאללה. לאחר סיום חקירתן, שוחררו החשודות בתנאים מגבילים.

כחלק מפעולות הסיכול, יצר קשר רכז השב"כ עם בלאל בלבנון, על מנת להזהירו כי השב"כ מודע להיותם מגייסים עבור חיזבאללה, למרות הכיסוי העיתונאי אותו הם מציגים וכי עליהם לחדול מניסיונות גיוס של אזרחים ישראלים.

מהשב"כ נמסר כי "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בנחישות לניטור וסיכול כל פעילות טרור או ריגול מצד ארגון חיזבאללה, וכן מדגיש את החומרה הרבה המיוחסת לניצול האזרחות הישראלית לטובת סיוע בפעילות טרור וריגול".

חיזבאללה שב"כ חקירת שב''כ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד