1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

הלבנונית שהואשמה בגיוס ישראלים לחזבאללה: "השב"כ פושט את הרגל"

לאחר שהואשמה כי היא ובעלה ניסו לגייס אזרחים ישראלים לחזבאללה - בייאות חמוד, תושבת לבנון, מגיבה לשירות הביטחון הכללי: "אם מה זה נכון, למה הם שחררו את החברות שלי?"

אבי גדלוביץ', ח' תמוז תש"פ 30/06/2020 18:58

"למה שחררו את החברות שלי?" תומכי חיזבאללה תומכי חיזבאללה צילום: Abed Rahim Khatib/Flash 90

ביירות חמוד, הלבנונית שהתגוררה בעבר בישראל, והואשמה מוקדם יותר היום (שלישי) כמי שפעלה בשם ארגון חזבאללה וניסתה לגייס ישראלים לטובת הארגון - עונה לטענות נגד ומאשימה את השב"כ כי הוא "ארגון פושט רגל".

על פי הדיווח באתר N12, ביירות ענתה לטענות השב"כ כלפיה, בפוסט ברשת החברתית פייסבוק. "אני לא אגיב למדינה שחושבת שהיא אימא ואבא שלך, ומזמנת אותך לחקירה כדי לברר עם מי התחתנת", חמוד. "אם מה שהם אומרים הוא נכון, למה הם שחררו את החברות שלי? כי זה ארגון פושט רגל (השב"כ) ומדינה פושטת רגל, שכבר משנת 2013 כולאת וחוקרת את כל מי שנפגש איתי, רק כי התחתנתי עם בחור לבנוני".

ביירות חמוד הוסיפה: "בבקשה שאף אחד לא ישלח לי יותר את הידיעה אני מבינה שנהייתי מפורסמת, וחוץ מזה, ידיעות דחופות מגיעות לטלפון שלי".

"מ-2013 חוקרים אותי ולא מצאו כלום. הכל דמיונות בראש שלהם. אפילו לא זימנו אותי לשופט או לבית משפט. הלוואי שהיו מזמנים אותי לשופט, כי אז הייתי אומרת לו בקול רם: 'תסכים שהמדינה תתערב בחייה של בתך ותגיד לה עם מי להתחתן?", כתבה.

כזכור, היום פרסם שירות הבטחון הכללי, כי חקירתן של שתי אזרחיות ישראליות ממג'דל כרום, שנעצרו לחקירת שב"כ ב-2/6/2020 חשפה כיצד ארגון חיזבאללה בלבנון פועל לגייס אזרחים ישראלים שיפעלו עבורו בישראל וכן נחשפה זהותם של אותרים ומגייסים עבור חיזבאללה.

מהחקירה בשב"כ, נחשף כי מטעם ארגון חיזבאללה בלבנון פועלת ביירות חמוד, אזרחית ישראלית במוצאה, ממג'ד אל כרום, המתגוררת כיום בלבנון יחד עם בעלה בלאל ביאזרי. חמוד עובדת בעיתון הלבנוני "אלאח'באר" המקורב לחיזבאללה ולצד עבודתה כעיתונאית בלבנון, ביירות חמוד ובעלה בלאל מופעלים על ידי ארגון הטרור חיזבאללה כאותרים ומגייסים של אזרחים ישראל לטובת פעילות עבור חיזבאללה.

בשב"כ ציינו, כי ביירות נחקרה על ידי כוחות הביטחון במהלך שנת 2013 בחשד כי יצרה קשר עם פעילי חזבאללה אותם פגשה בכנסים שהתקיימו במרוקו בשנת 2008 ובתוניס בשנת 2012. לאחר חקירתה בשנת 2013, עזבה ביירות את ישראל ועברה להתגורר בלבנון, שם נישאה, כאמור, לבלאל ביזארי.

בעקבות קשריה של ביירות לחשודות ולאחר מפגש משותף שקיימו שלושתן בתורכיה במהלך דצמבר 2019, נחקרו השתיים על ידי שירות הביטחון הכללי בחשד כי במהלך הביקור בוצע ניסיון לגייסן לשורות חיזבאללה על ידי ביירות ובעלה. במסגרת החקירה אומת הקשר של השתיים לביירות וכן התקבל מידע על המפגש שקיימו בתורכיה ועל האופן בו פועל חיזבאללה באמצעות ביירות ובעלה על מנת לגייס ישראלים נוספים לפעילות עבור חיזבאללה. לאחר סיום חקירתן, שוחררו החשודות בתנאים מגבילים.

כחלק מפעולות הסיכול, יצר קשר רכז השב"כ עם בלאל בלבנון, על מנת להזהירו כי השב"כ מודע להיותם מגייסים עבור חיזבאללה, למרות הכיסוי העיתונאי אותו הם מציגים וכי עליהם לחדול מניסיונות גיוס של אזרחים ישראלים.

מהשב"כ נמסר כי "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בנחישות לניטור וסיכול כל פעילות טרור או ריגול מצד ארגון חיזבאללה, וכן מדגיש את החומרה הרבה המיוחסת לניצול האזרחות הישראלית לטובת סיוע בפעילות טרור וריגול".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;