1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

אפליית המסכות: חרדי פרסם מחאה בסטטוס וקיבל שיחת אזהרה

תושב בני ברק שפרסם בסטטוס שלו מודעה הקוראת לצאת למחאה בעקבות אפליית הציבור החרדי בחלוקת דוחות בגין אי עטיית מסכות, הופתע לקבל שיחת טלפון מהמשטרה בה הוזהר בחומרה כי הוא מארגן הפגנה בלתי חוקית • "אסור לי לפרסם בסטטוס האישי שלי?" • האזינו לשיחה

אבי גדלוביץ', ט' תמוז תש"פ 01/07/2020 15:48

מדינת משטרה • האזינו הפיקוח על הקורונה בבני ברק הפיקוח על הקורונה בבני ברק צילום: תומר נויברג, פלאש 90

סוגיית אפליית הציבור החרדי מצד המשטרה בכל הנוגע לאכיפת ההנחיות, מסרבת לרדת מסדר היום. תחושת הרדיפה מצד המשטרה, הביאה מספר אזרחים לפרסם ברשתות החברתיות הודעה הקוראת לצאת להפגנה, שתוכננה להתקיים אמש (שלישי), בשעות הערב במספר מוקדים ברחבי הארץ.

אלא, שככל שמדובר בציבור החרדי, המשטרה מסרבת ככל הנראה להכיר בזכותם להפגין ולהביע את מחאתם. משה (שם בדוי), תושב בני ברק, שבסך הכל העלה את פרסום המחאה לסטטוס בחשבון הווטסאפ האישי, קיבל בתוך זמן קצר שיחת טלפון מנציג המשטרה, שהודיע לו כי הוא עובר על החוק.

בתחילת השיחה, מנסה השוטר להאשים את משה כי הוא זה שעומד מאחורי ההפגנה. "הבנתי שאתה אחד המארגים של המחאה הערב בבני ברק" נשמע השוטר. משה מיהר להכחיש: "אין לי כל קשר למחאה, ואני גם לא מתכוון להשתתף בה, שמתי בסטטוס כמו כל עם ישראל. אסור לפרסם בסטטוס האישי שלי?"

"תבין", נשמע משה אומר לשוטר, "זה כואב לנו. אם אנחנו מדברים בגלוי מלב אל לב . זה כואב שככה מתנהגים איתנו. אך מכאן ועד לארגן מחאה לא חוקית, אני רחוק מזה.

השוטר נשמע כשהוא ממשיך להפחיד את משה, "ברגע שאתה שולח כזה פרסום, אתה שותף לדבר עבירה, מדובר במחאה לא חוקית, אף אחד לא ביקש רישיון". בהמשך השיחה ניסה משה להבהיר לשוטר, כי אין לו כל קשר למחאה, אך זכות המחאה עומדת לרשותו.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים', מתאר משה את תחושתיו: "קודם כל, אני המום מהחוצפה של המשטרה להפיל עלי כאלו דברים, כאילו אני זה שמארגן את ההפגנה, כשבסך הכל פרסמתי סטטוס שרץ ברשת".

"עם כל זאת, הוא מציין, "ייתכן וזה אכן לא חוקי. אך קם כאן קול זעקה נגד האכיפה הבררנית והאכזרית של המשטרה כנגד הציבור החרדי. אחרי השיחה אני מרגיש ממש מאוים ומפוחד, פשוט מרגיש שלקחו לי את הפרטיות. אפילו סטטוס פשוט שרץ כסוג של בדיחה אני לא יכול להעלות? זה מצב מסוכן וחמור!"

ממשטרת ישראל טרם נמסרה תגובה, לכשתתקבל נפרסמה במלואה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השתקה בכוונה.  


 2. משטרה  

  שקר

 3. גם על השיחה הזו צריך להפגין!!!!!!!!  (ל”ת)


  • משמרות המהפכה בחסות משטרת ישראל 

   אני

 4. עבדתם עלי  

  יוסי חי

 5. היום הפגנה  (ל”ת)


 6. לא יאומן! אצל הבולשביקים לא היה כאלה דברים! אני  

  חיים

 7. רבינו הקדוש מסאטמאר צדק  

  יואלי

  • אתה מוזמן לקום מהכיסא ולהתעופף מכאן 


 8. מדינת משטרע  (ל”ת)


 9. ימח שמם משטרת ישראל  (ל”ת)

  בטב

 10. מה שיותר חשוב פה ואולי לא חוקי זה זה שהמשטרה הציוניות עוקבת אחרי אנשים ורואה ושומעת את כל ההודעות ווטסאפ שלכם שאמור להיות מאובטח  (ל”ת)


 11. על כבודי לא מחיתם ............  

  בן תורה

 12. שיתקשרו לאייכלרים ולכל המפגינים למינהם והמסיתים  (ל”ת)


 13. הבן אדם פחדן ברמה של תינוק  (ל”ת)

  קובי

 14. חוצפה שכזאת  


 15. מפוברק  

  מרים

 16. מאפליית הדוחו"ת לאפליית ההפגנות  


 17. הייתי נותן לשוטר את הכתובת שלי שיבוא לעצור אותי!  

  בועז

 18. הוא מהמשטרה כמו שאני המשיח  (ל”ת)


 19. על פי חוק מותר להפגין בלי אישור המשטרה  

  אחד שמבין

 20. מדינת הנוצרים  


 21. התבלבלתם  

  חוזר בשאלה

;