1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

פינדרוס מרים את הכפפה ומגייס סוללת עורכי דין נגד האפלייה הסלקטיבית

הזעם שהתעורר בציבור החרדי, שהובא לידי ביטוי בהבלטה כאן ב'בחדרי חרדים', נתן את אותותיו בכנסת ויש מי שלוקח את הדברים ברצינות ומגייס סוללת עורכי הדין לטפל באפלייה נגד המגזר בחלוקת הדו"חות וההגבלות | 'בחדרי חרדים' עם כל הפרטים בפרסום ראשון

ארי קלמן, ט' תמוז תש"פ 01/07/2020 19:09

בעקבות המאבק של 'בחדרי' שוטרים במאה שערים שוטרים במאה שערים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: בעקבות המקרים החוזרים ונשנים המעידים על אפלייה חמורה בפעילות המשטרה ומשרדי הממשלה בכל הנוגע להתמודדות מול התפשטות נגיף הקורונה - יוזמה בכנסת, מוקד מיוחד בראשו יעמוד יו"ר סיעת 'יהדות התורה' בכנסת ח"כ יצחק פינדרוס, אשר ימנה סוללה של עורכי דין חרדים בכירים שיפעלו משפטית מול התלונות והדו"חות שניתנו.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי היוזמה הבשילה בימים האחרונים, בעקבות שורת תלונות ועדויות קשות שהתפרסמו בין היתר גם באתר 'בחדרי חרדים', שהוביל סדר יום בנושא ואף הבוקר פרסם משה ויסברג מאמר מערכת חריף בעניין, ולאור זאת החליטו בלשכת יושב ראש סיעת 'יהדות התורה' בכנסת, להרים את הכפפה ולזעוק את זעקת האפלייה הסלקטיבית נגד המגזר החרדי.

מדובר במוקד מיוחד שכבר הוקם והחל לאסוף תלונות של אזרחים. מאחורי הקלעים הוקם צוות מיוחד בראשותו של פינדרוס, לצד סוללת עורכי הדין בראשות בכירי עורכי הדין עו"ד משה מורגנשטרן, נציג דגל התורה בעיריית בני ברק והמשנה לראש לשכת עוה"ד עו"ד יוסי ויצמן, לצד צוות נרחב של משפטנים, שירכזו פניות בנושאי האפלייה ויטפלו בו במישור הביורוקרטי ובמישור המשפטי.

חבר הכנסת יצחק פינדרוס אומר ל'בחדרי חרדים': "ברור שכל אחד מחוייב לשמור על 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' ולפעול כפי שהתורה מצווה אותנו וגדולי ישראל שמנחים אותנו" אך הוא מציין כי "מידי יום מגיעים אלינו פניות כואבות של אזרחים חרדים הנענשים רק משום היותם חרדים. מקרים של אכיפה בררנית או מוקצנת באופן חריג, אדם שיצא מהרכב ומיד חטף דו"ח או אחר שהמסכה כיסתה "רק חצי מפניו וספג דו"ח, כשאזרחים שאינם חרדים קיבלו מאותם פקחים/שוטרים אזהרה בעלמא".

עוד בנושא:

אפליית המסכות: חרדי פרסם מחאה בסטטוס וקיבל שיחת אזהרה

האכיפה הסלקטיבית: חברי הכנסת, תצאו מהמזגנים ותרדו לערים > טור נוקב

"לדבר הזה צריך לשים סוף. אזרח חרדי אינו סוג ב'", מבהיר חבר הכנסת יצחק פינדרוס, תוך שהוא קורא לציבור לפנות למוקד הפניות ולשלוח תיעושים או בצירוף עדויות שמיות בלבד, של אכיפה סלקטיבית או התנכלות חריגה לאזרחים חרדים.

את החומר יש להפנות במפורט ככל האפשר, למייל המצורף שיטופל במהירות האפשרית. mms0584529553@gmail.com

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. להורד את הקנס 50 ש"ח  

  אלכס

  • צודק איך לא חשבתי על זה? (ל”ת)


 2. מסכות  


 3. בית המשפט ידאגו לטרפד, הם גם לא אוהבי חרדים  (ל”ת)

  אל תדאגו

 4. ישר כוח  

  חיה

 5. מה לעשות הגנים של החרדים פגומים.  (ל”ת)

  איש

 6. לבטל את הקנס כי ב ר ו ב העולם זה רק המלצה  (ל”ת)


 7. נותנים דוחות לכולם תפסיקו עם טיעוני האפליה  (ל”ת)

  נמאס

 8. אפליה זה שחרדים לא בצבא  (ל”ת)

  וכמה מקבלים

  • תבוא עם נתונים 

   דניאל

;