1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

לאחר ההכחשה, במשטרה מאשרים את שיחת האיומים: "מחשש להפרות סדר"

שיחת הטלפון שקיבל תושב ב"ב בה נטען כי עבר על החוק כשפרסם בסטטוס מודעת מחאה, הביאה גורמים במשטרה להכחיש כי השיחה בוצעה מטעמם. כעת, עם פרסום השיחה בעיתון 'הארץ', מודים במשטרה בקיום השיחה: "כחלק ממאמצי המשטרה לוודא קיומו הבטוח של האירוע"

אבי גדלוביץ', י"א תמוז תש"פ 03/07/2020 16:33

חשיפת 'בחדרי' מעצר חרדי מעצר חרדי צילום: דוברות המשטרה

כפי שפורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים', תחושת הרדיפה מצד המשטרה, הביאה מספר אזרחים לפרסם ברשתות החברתיות הודעה הקוראת לצאת להפגנה, שתוכננה להתקיים השבוע (שלישי), בשעות הערב במספר מוקדים ברחבי הארץ.

אלא, שככל שמדובר בציבור החרדי, המשטרה סירבה ככל הנראה להכיר בזכותם להפגין ולהביע את מחאתם. משה (שם בדוי), תושב בני ברק, שבסך הכל העלה את פרסום המחאה לסטטוס בחשבון הווטסאפ האישי, קיבל בתוך זמן קצר שיחת טלפון מנציג המשטרה, שהודיע לו כי הוא עובר על החוק.

בבדיקה ראשונית שנעשתה מול מספר גורמים במשטרה, נטען כי השיחה לא בוצעה כלל ממי מטעמם. אך מבדיקת 'בחדרי חרדים' עולה כי מספר הטלפון ממנו התקבלה השיחה, הינו מספר משטרתי, ואף מופיע כמי ששייך לשוטר מהמחוז הצפוני של המשטרה. במספר ניסיונות שנעשו מספר הטלפון היה זמין אך ללא מענה.

אלא, שהבוקר (שישי), פרסם כתב 'הארץ', ג'וש בריינר, את המקרה המקרה המטריד, ובמשטרה מודים בקיום השיחה, לאחר של'בחדרי חרדים' הכחישו את קיומה. במשטרה מנמקים את קיום השיחה המקוממת, כחלק ממאמצי המשטרה לוודא קיומו הבטוח של האירוע, בשל חשש ממשי של המשטרה שבמהלך ההפגנה יתפתחו הפרות סדר אלימות לרבות חסימות צירים ראשיים.

יש לציין כי פסיקת בג"ץ בנושא קבעה, כי אין צורך בבקשת אישור מהמשטרה קודם קיום מחאות מן הסוג הזה.

בתחילת השיחה, מנסה השוטר להאשים את משה כי הוא זה שעומד מאחורי ההפגנה. "הבנתי שאתה אחד המארגים של המחאה הערב בבני ברק" נשמע השוטר. משה מיהר להכחיש: "אין לי כל קשר למחאה, ואני גם לא מתכוון להשתתף בה, שמתי בסטטוס כמו כל עם ישראל. אסור לפרסם בסטטוס האישי שלי?"

"תבין", נשמע משה אומר לשוטר, "זה כואב לנו. אם אנחנו מדברים בגלוי מלב אל לב . זה כואב שככה מתנהגים איתנו. אך מכאן ועד לארגן מחאה לא חוקית, אני רחוק מזה".

השוטר נשמע כשהוא ממשיך להפחיד את משה, "ברגע שאתה שולח כזה פרסום, אתה שותף לדבר עבירה, מדובר במחאה לא חוקית, אף אחד לא ביקש רישיון". בהמשך השיחה ניסה משה להבהיר לשוטר, כי אין לו כל קשר למחאה, אך זכות המחאה עומדת לרשותו.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים', מתאר משה את תחושותיו: "קודם כל, אני המום מהחוצפה של המשטרה להפיל עלי כאלו דברים, כאילו אני זה שמארגן את ההפגנה, כשבסך הכל פרסמתי סטטוס שרץ ברשת".

"עם כל זאת, הוא מציין, "ייתכן וזה אכן לא חוקי. אך קם כאן קול זעקה נגד האכיפה הבררנית והאכזרית של המשטרה כנגד הציבור החרדי. אחרי השיחה אני מרגיש ממש מאוים ומפוחד, פשוט מרגיש שלקחו לי את הפרטיות. אפילו סטטוס פשוט שרץ כסוג של בדיחה אני לא יכול להעלות? זה מצב מסוכן וחמור!"

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל מאפשרת קיומן של הפגנות ובד בבד, פועלת כל העת לשמירה על מרקם חיים תקין".

"יובהר ", אומרים במשטרה, "כי גם שיחה זו בוצעה כחלק ממאמצי המשטרה לוודא קיומו הבטוח של האירוע , זאת בשים לב לחשש ממשי של המשטרה, שבמהלך ההפגנה יתפתחו הפרות סדר אלימות לרבות חסימות צירים ראשיים ומקבל השיחה אף הודה לנציג המשטרה על דבריו. יודגש כי בשום שלב לא נאסרה ההשתתפות במחאה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. במקום "משטרת ישראל"  


 2. המשטרה מנצלת בורות של החרדים להפחדה  

  גוחא

 3. תלמדו מהכושים באמריקה!  

  שלמה זלמן לפיד

 4. מזכיר את השוטרת הפסיכית שתובעת דיבה  

  יענקלה

 5. דובר (משטרה) טיפש  


 6. ק.ג.ב.  


 7. קודם עוקבים, ואז מכחישים ומשקרים, ואז מודים  

  ח.

 8. הרבה יותר גרוע מהבולשביקים. מי שיכול שיברח  


 9. היי לכולם. מתארגנת הפגנה מחר (יום א) בשעה 19 בגשר המיתרים בירושלים נגד האכיפה הבררנית והדיקטטורית של המשטרה הסדומאית המכונה משטרת ישראל!! בתוכנית: חסימת כבישים ומשיכת זנבות סוסים!!  

  זונדל פעטשגעבער

;