1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

השב"ס פשט על התאים: טלפונים הוסלקו בקופסאות שימורים

אנשי שירות בתי הסוהר שעורכים חיפושים מעת לעת בתאי האסירים הביטחוניים, לא הופתעו לגלות טלפונים מסוג 'סרסור' שהוסלקו בתוך קופסת תבלין כורכום • שב"ס: "נמשיך לנקוט ביד קשה כלפי מפרי ההוראות"

אבי גדלוביץ', י"ד תמוז תש"פ 06/07/2020 12:53

נתפסו על חם חלק מהטלפונים שנמצאו חלק מהטלפונים שנמצאו צילום: דוברות השב"ס

במהלך מבצעי חיפוש נרחבים שהתקיימו לאחרונה בבתי הסוהר הביטחוניים 'רמון' שבדרום ובבית סוהר 'מגידו' שבצפון, נתפסו 15 טלפונים ניידים מסוג 'סרסור', 2 כרטיסי סים, מטענים ואוזניות מאולתרים. הוחלט כי האסירים שבתאיהם נמצא הציוד ישפטו ויענשו משמעתית.

בשירות בתי הסוהר מציינים, כי האסירים הביטחוניים מחפשים כל העת דרכים להסלקת ציוד אסור, כמו הסלקתו של טלפון נייד מסוג 'סרסור' בתוך קופסת תבלין כורכום, או לוחות מקשים שהוכנו מניירות להסוות מראה תמים, כך שלא יעלה חשד כל שהוא בחיפוש.

צילום: דוברות שב"ס

מכשיר ה'סרסור', ידוע כאהוב על ידי האסירים הביטחוניים, מאחר וגודלו של מכשיר מסוג זה הוא 6.5 ס"מ אורך על 2.5 ס"מ רוחב, אליו מתחבר לוח מקשים בגודל זהה שנלחץ באמצעות סיכה. האסירים הביטחוניים מוצאים דרכים 'יצירתיות' להכנת לוחות מקשים, מטענים מאולתרים ואלה מוסלקים בכל חלקי התא, אומרים בשב"ס. סוהרי היחידות המיוחדות של שירות בתי הסוהר ידועים כמיומנים בחיפושים מדוקדקים בכל האזורים בתא ובשטחים הציבוריים ובגילוי ציוד האסור שמוצא דרכו לתוך בתי הכלא גם באמצעות עצורי ימים שמחדירים את הציוד בתוך גופם.

"הסוהרים, לוחמי ובלשי היחידות המיוחדות של שב"ס נמצאים בחזית הלחימה בטרור ופועלים בנחישות ובמקצועיות לסיכול הכוונת פח"ע מתוך בתי הסוהר הביטחוניים", נמסר משירות בתי הסוהר.

עוד אומרים בשב"ס כי "מבצעי החיפוש ימשכו כל העת ובכל בית סוהר באמצעות סוהרי המודיעין והמבצעים של שב"ס, כל זאת כדי למנוע ולסכל כל פעילות העלולה לפגוע בביטחון המדינה".

"שב"ס ימשיך לנקוט ביד קשה כלפי מפרי הוראות ופקודות הארגון ולשמירה על הסדר בתוך מתקני הכליאה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;