1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

ביהמ"ש קבע: מאסר עולם לרוצח אברהם חסנו הי"ד

לפני כ-5 שנים נרצח אברהם חוסנו הי"ד כאשר ניסה להימלט מרכבו שהותקף באבנים ונדרס ע"י המחבל סבחאן אלטיטי • בתחילה הואשם המחבל בהריגה בלבד אולם לאחר מחאה נרחבת מצד משפ' חסנו הוחמר האישום להריגה בכוונה תחילה • במהלך הדיון התעלפה אשתו של אברהם ומשפחתו הוצאה מהאולם

אבי גדלוביץ', י"ד תמוז תש"פ 06/07/2020 14:00

במהלך דיון טעון אברהם חוסנו הי"ד אברהם חוסנו הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

ביהמ"ש הצבאי ביהודה גזר היום (שני) מאסר עולם על המחבל סבחאן אלטיטי, שרצח את אברהם חסנו הי"ד לפני כחמש שנים בפיגוע הדריסה בדרום הר חברון. במהלך הדיון התעוררה מהומה, כאשר בני משפחת חסנו צעקו לעבר המחבל ומשפחתו והוצאו מאולם הדיונים, לטענת ארגון חוננו, תוך אלימות מצד אנשי שרות בתי הסוהר. אשתו של אברהם הי"ד רותי, התעלפה במהלך המהומה וטופלה במקום. בנוסף למאסר עולם, הוחלט כי המחבל יפצה ב-1.8 מיליון שקל את בני משפחתו של הנרצח.

כזכור, אברהם חסנו הי"ד נרצח לפני כחמש שנים, בדרום הר חברון. חסנו הותקף באבנים סמוך לצומת אל פאוור, ויצא מרכבו כדי לנסות להימלט מההתקפה. או אז דרס אותו המחבל אלטיטי במשאית בה נהג, ונמלט מהמקום. בתחילה הואשם אלטיטי בהריגה בלבד, אולם בעקבות מחאה חריפה של בני משפחת חסנו הוחמר האישום להריגה בכוונה תחילה, עבירה המקבילה לרצח בה הוא הורשע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את משפחת חסנו ונמצא כעת בבימ"ש הגיב לפסק הדין: "מאסר עולם זה המינימום, הגיע הזמן שהמחבלים האלו לא יחיו יותר בינינו".

אתמול (ראשון) סיפרה לאה חסנו, ביתו של אברהם, על התמודדות המשפחה עם האובדן. במכתב אישי תיארה לאה "מה מרגישים כשהאדמה נופלת מתחת לרגליי, כשהמשפחה מתפרקת לרסיסים, רסיסי כאב, חוסר ודאות".

לאה תיארה כי אמה, רותי חסנו, נאלצת להחזיק לבדה 7 ילדים ו13 נכדים. עוד הוסיפה: "הכאב שמפלח את ליבי כשאני רואה את בני ישן עם תמונה של סבא, אחרי ארבע וחצי שנים. כל תורתו ודרכו היא דרך החסד והאהבה. לא למדנו לשנוא, זה משחית את הנפש.. שום שנאה לא תמלא את ליבנו".

בגזר הדין שהושת על המחבל נאמר כי "אין מחלוקת כי הנאשם הגיע למקום כדי לדרוס את המנוח. הוא לא רק פגע במנוח אלא עלה על המנוח עם גלגלי האוטו. התנהגות זו מקימה חזקה שהנאשם התכוון להרוג את המנוח. כל עונש שיושת על הנאשם אין בו לרפא את כאב המשפחה". 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;