1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

אשת השר מגיבה לדיווח: "עובדות מסולפות; שקרים של ממש"

הגב' אירנה נבזלין, רעייתו של שר הבריאות אדלשטיין חרגה מהרגלה שלא לשתף בחייה הפרטיים ופרסמה פוסט ארוך בפייסבוק, בו הציגה את העובדות מצידה באשר למסיבת יום ההולדת שנחגגה לה בשבוע שעבר בהשתתפות בעלה השר: "עמדנו בכל ההנחיות והתקנות באופן המחמיר ביותר!", היא טוענת

קובי עוזיאלי, י"ז תמוז תש"פ 09/07/2020 07:31

חגיגת יום ההולדת אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pexels

לאור הפרסום ב'כאן 11', על חגיגת יום הולדתה, לאחר הצהרתו של בעלה שר הבריאות יולי אדלשטיין, על הגבלות והנחיות חדשות המגבילות התקהלויות בשטחים פתוחים וסגורים, אירנה נבזלין, רעייתו של השר אדלשטיין, מגיבה בדף הפייסבוק שלה ומציגה את העובדות מהזווית שלה.

"איני נוהגת לשתף את חיי הפרטיים, אבל כשישנה פגיעה כל כך בלתי הולמת באמת ובהגינות בסיסית כלשהי, אני חשה שחובה לחשוף את העובדות כהווייתן", פותחת אשת השר את הפוסט.

"הערב שודרה בכאן 11 כתבה מגמתית, עמוסת אי־דיוקים ועם חצאי עובדות, עובדות מסולפות ועד שקרים של ממש", טוענת הגב' נבזלין, שמציגה את הצד שלה: "ביום חמישי שעבר, חגגתי יום הולדת פרטי בחצר בית. בניגוד לדברים ולהצגתם בכתבה, האירוע המצומצם נערך בחצר גדולת ממדים, ולא בתוך חלל סגור".

לדבריה: "הוזמנו פחות מחמישים אנשים, לשעה 18:00, בין השאר כדי שגם הכמות המצומצמת הזו, תתפזר על פני יותר שעות. מספר המוזמנים שהגיעו היו כארבעים. הם הונחו מראש לא להגיע במידה ויש להם תסמינים בריאותיים חשודים, אם באו במגע עם חולה קורונה וכיו"ב".

"בכניסה ובתוך החצר, הוצבו בקבוקי אלכוג'ל, סלסלות לחלוקת מסכות לכל מי שרוצה להחליף למסכה חדשה, והובהר לכולם לשמור על כללי הריחוק החברתי וההיגיינה. לאור ההחלטה לערוך אירוע כה מצומצם, נאלצתי לא להזמין כמה מהאנשים האהובים ביותר עליי. לרבות כל מי שנמצא בקבוצת סיכון או בגיל מבוגר, שלא הגיעו. כולל קרובי משפחה ואנשים אהובים, שמעולם לא נעדרו מיום הולדת שערכתי. אפילו אבי החורג, סבי וסבתי היקרים. לא הזמנו כל מי שעלול לעמוד בסכנה כלשהי. כאמור, עמדנו בכל ההנחיות והתקנות באופן המחמיר ביותר!", טוענת אשת שר הבריאות.

לדברי אירנה נבזלין, בניגוד לפרסום הדיבתי, אף אורח לא התבקש ולא חתם על הצהרת סודיות. זה מופרך. הניסיון למסגר את האייטם כ"המסיבה של יולי אדלשטיין" עלוב ועצוב במיוחד. אני אדם פרטי, שחגג באירוע מצומצם, באוויר הפתוח, על פי כל כלל מחמיר, עם חבריו".

"בעלי הגיע לברך אותי, אשתו, אחרי 22:00, בתום עוד יום עבודה מפרך למען בריאות הציבור והמלחמה בקורונה. הוא הגיע בשעה שרוב המוזמנים כבר עזבו את המקום".

היא טוענת בפוסט הארוך כי "מאותו הרגע, ניסו מי שניסו לדחוף את הנון־סיפור הזה לכל מערכת אפשרית. כמה מהמערכות הגדולות והרציניות בארץ בדקו אותו, וירדו ממנו. לא נדרש שום לחצים או תחינות, בפשטות – כשהאמת לצדך, והעיתונאים שמולך הם הגונים ועם שכל ישר, לא מפרסמים את שלא ראוי לפרסום".

עם זאת כותבת הגב' נבזלין לסיום: "העיתונות החופשית בישראל צריכה להמשיך לעקוב, לבקר, להתריע. לחשוף כל איש ציבור שאינו עומד בסטנדרטים שהוא עצמו מציב לציבור. לצערי, לא מדובר בשום צורה במקרה כזה כאן. ודאי לא במיסגור מתלהם ושקרי כפי שראיתי אמש. זה בעיקר מעציב אותי. אלו העובדות כהווייתם, כעת גם אתם יודעים אותן".

כזכור אמש (רביעי) דיווח כתב המשטרה של 'כאן 11' רועי ינובסקי על מסיבת יום הולדת שערך שר הבריאות יולי אדלשטיין ביום חמישי שעבר לרגל מלאות 42 לרעייתו אירנה נבזלין בהשתתפותם של 48 אנשים, זאת מיד לאחר שסיים הצהרה פומבית לאזרחי ישראל, בה הודיע להם על צמצום מנין המתקהלים במקומות פתוחים וסגורים. הכתב ציין כי לא מדובר בהפרת ההנחיות, אולם מדובר בהפרת אמון הציבור וחוסר דוגמה אישית.

השר הגיב אמש בחשבון הטוויטר שלו מיד לאחר הפרסום וכתב: "מצטער לאכזב את כתבי הפייק-ניוז, אך האירוע שקיימתי לכבוד יום הולדתה של רעייתי היה בשטח פתוח - בו ניתן היה גם באותה העת לקיים אירועים לפי כל התקנות. הגבלה של 20 איש לגבי אירועים כאלה בשטח פתוח לא היתה קיימת, ולפיכך הכל בוצע לפי התקנות. רק בריאות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;