1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

מזעזע: המפגין החרדי דרש מהשוטר לעטות מסכה והוכה בעוצמה

למרות גל הביקורת ולמרות ההבטחות של הפוליטיקאים: שוב אלימות קשה מצד שוטרים כלפי מפגינים חרדים • בתיעודים שנחשפים בזה אחר זה נראים שוטרים מכים מפגינים חרדים שהגיעו להביע את מחאתם • המשטרה על התיעוד: ראוי שהטענות ייבדקו ע"י הגורמים המוסמכים

אבי גדלוביץ'כ' תמוז תש"פ 12/07/2020 11:12

מח"ש חוקרת • תיעוד קשה השוטר מכה את הצעיר החרדי השוטר מכה את הצעיר החרדי צילום: לירן תמרי, מיינט ירושלים

מחאת החרדים כנגד הסגר שהוטל על השכונות החרדיות, הובילה לאלימות קשה מצד השוטרים כלפי המפגינים החרדים. בתיעודים שנחשפים בזה אחר זה, נראים שוטרים מכים מפגינים חרדים שהגיעו להביע את מחאתם.

במהלך ההפגנה שנערכה הלילה בצומת שמגר בבירה, תועדו השוטרים מכים מפגינים חרדים ללא כל סיבה הנראית לעין. באחד התיעודים אף נצפו שוטרים כאשר הם מונעים ממתנדבי ההצלה לגשת לפצועים שנפגעו במהלך המחאה. במהלך ההפגנה שנמשכה עד לשעות המאוחרות של הלילה, נעצרו עשרה בני אדם. 

בתיעוד מזעזע שנחשף הבוקר (ראשון), נראה אחד השוטרים חובט בעוצמה בפניו בשל מפגין חרדי, לאחר שזה שאל אותו מדוע הוא לא עוטה מסכה. בעקבות התיעוד המזעזע שמעלה ביקורת קשה על התנהלות המשטרה, פתחה המחלקה לחקירות שוטרים בבדיקת האירוע.

בתוך כך, בעקבות האלימות המשטרתית כנגד המוחים החרדים, בהפגנות שנערכו הלילה (מוצ"ש) בירושלים נגד הטלת הסגר על השכונות החרדיות - קורא חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לפטר את ממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן.

סמוטריץ' מתייחס למחאת ההמונים שנערכה הלילה בתל אביב, בה כמעט ולא נראתה אכיפה משטרתית, ביחס למחאות החרדים שם נראה כי המשטרה הפעילה יד קשה. "שמאלנים מפירים את ההנחיות בתל אביב ואנרכיסטים מנפצים שמשות והמשטרה לא נראית באופק. חרדים מפגינים נגד הסגר בירושלים והמשטרה משתוללת באלימות", כתב חבר הכנסת סמוטריץ' בצאת השבת.

אנו ב'בחדרי חרדים' נמנעים מלפרסם תגובות חלולות לתקשורת בנוגע לאלימות המשטרתית, ומצפים שיגיע הזמן כי הנציגים החרדים ינקטו במעשים.

ממשטרת ישראל נמסר:

במהלך מחאה שהתקיימה אמש בירושלים, החלו מאות מפגינים להפר את הסדר הציבורי במקום, להתפרע, ליידות אבנים, חפצים וביצים לעבר השוטרים, לחסום ציר תנועה ולהשליך מחסומי משטרה. כוחות המשטרה פעלו במקום נגד פורעי החוק ועצרו חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי.

ככל שעולות טענות כלפי מי מהשוטרים שפעלו במקום, מן ראוי שיבדקו ע״י הגורמים המוסמכים לכך כמקובל, ולכן המקרה יועבר מיוזמתנו לבדיקה בהתאם. נמשיך לאפשר קיומן של מחאות בגבולות החוק, אולם לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא והפרת בוטה של הסדר הציבורי בניגוד לחוק.

כזכור, על רקע ההסתה הגוברת כלפי הציבור החרדי, פתחנו מייל מיוחד בו תוכלו לדווח לנו על כל מקרה של פגיעה מכוונת על רקע חזותי, ואנו כאן נשתדל לעשות הכל ולהשמיע את הקול בכדי למגר את השנאה המשתוללת ברחובותינו.

כתובת המייל היא: [email protected] באם נתקלתם במקרה המצריך טיפול אנא השאירו את פרטי המקרה ופרטיכם בצירוף תיעוד של האירוע. ובעז"ה נעשה כמיטב יכולתנו.

ניתן גם לשלוח הודעת ווטסאפ למספר - 0583288642

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חרם על המשטרה!  


 2. כמה רוע  

  פושע

  • שוטרים אומליים  


 3. הכל הסחת דעת כדי לגנוב לחרדים ת כסף  

  חרדי

 4. משטרע רע רע רע  (ל”ת)

  אלף

 5. חבר'ה חזרנו לגרמניה ופולין של שנות ה-30 וה-40  

  ראובן

  • לגמרייייי (ל”ת)


 6. מה הסיכוי שיעיפו אותו מהמשטרה????  

  ג

  • 0 אחוז (ל”ת)

   מנדלבליט

 7. לפחות לא מביאים תגובות חלולות  (ל”ת)

  פוץ

  • תקרא את התגובה הבאה.... (ל”ת)

   !

 8. הציבור החרדי אחראי על פעילות המשטרה  

  אסף גרוסמן

 9. חוצפההה  (ל”ת)


 10. אגב החוצפה הכי גדולה שהוא עדיין עצור והמשטרה מבקשת להאריך את מעצרו  (ל”ת)

  נריה

 11. פגיעה באזרחים  

  א.ע.

 12. עדות  


 13. משטרת ישראל אתם מביישים את עצמכם ברמה הזויה!! תמשיכו להצדיק דברים כאלה לאן אתם חושבים שזה יוביל??חומר למחשבה בשבילכם. והנה יש לכם ולכל עם ישראל את השם של השוטר החכם שלכם  (ל”ת)

  נתי

 14. משטרת ישראל אתם מביישים את עצמכם ברמה הזויה!! תמשיכו להצדיק דברים כאלה לאן אתם חושבים שזה יוביל??חומר למחשבה בשבילכם. והנה יש לכם ולכל עם ישראל את השם של השוטר החכם שלכם  (ל”ת)

  נתי

 15. וכל החלאות הללו בלי מסכות....  

  עמרם

 16. לא מפרסמים תגובות?  

  נחי

 17. להפגין ענווה כלפי הא-לקים ולא להתגרות בשוטרים  (ל”ת)

  הדרך הנכונה להפגין לפי התורה

 18. השוטר לא חייב מסיכה! אלימות נגד חרדים היא הספורט המשטרתי בימים אלו, ובפעילות ספורטיבית אין צורך במסכה.  (ל”ת)


 19. חרדים = זכיות  

  יוסי

 20. "מחש חוקרת" - זה הבדיחה הכי גדולה. בדיחה עצובה  

  ראובן

 21. תסתכלו טוב הוא חובט בו באקדח  (ל”ת)


 22. אף פעם לא אמרתי לשוטרים "נאצים"  

  רבקי

 23. עדיף שהמשטרה לא תגיב כי זה פשוט מעורר בחילות קשות  (ל”ת)


 24. רוצחים  


 25. יש להם ממי ללמוד  


 26. המשטרה מתעללת בחרדים, נקודה! לא שאני נגד הסגר, זה ניראה לי משהו חכם, אולי כך הבלזערס ילמדו לא להסתובב ברחוב בלי מסכה...  (ל”ת)

  חי

 27. משטרת החרדים  

  במקום להתבכיין

 28. עם כל הכבוד.גם החרדים לצערי גורמים בהתנהגות שלהם שהחילונים ישנאו אותם.חבל  (ל”ת)

  מוישה

 29. שוטר זבל פח אשפה  (ל”ת)

  אלעד

;