1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

האב החונק: הוארך מעצרו של החשוד החרדי מבית שמש

אב חרדי תושב בית שמש, שנעצר בחשד שחנק את בנו במהלך השבת, הובא הבוקר לבית המשפט לצורך הארכת מעצרו. במהלך הדיון נטען כי האב השתמש בחבל לצורך המעשה. בית המשפט האריך את מעצרו בארבעה ימים

אבי גדלוביץ', כ' תמוז תש"פ 12/07/2020 13:46

הילד איבד הכרתו חרדי במסדרונות בית המשפט. אילוסטרציה חרדי במסדרונות בית המשפט. אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים האריך הבוקר (ראשון) בארבעה ימים את מעצרו של האב החרדי בן ה-38 תושב בית שמש, שנעצר אמש בחשד שבמהלך השבת חנק את בנו עד שאיבד את הכרתו.

במהלך הדיון שהתקיים הבוקר בבית משפט השלום בירושלים, טען נציג המשטרה, כי שוטרים שהגיעו אמש לביתו של החשוד, לאחר שדווח למד"א על קטין שאיבד הכרתו, הבחינו במקום בחבל. השוטרים נכנסו לבית והודיעו לאב שהוא מעוכב אך זה סירב לעיכוב בטענה לחילול השבת. בעקבות כך הוא נעצר ונלקח לתחנה.

כעת עולה החשד, כי האב שכעס על בנו, תקף אותו ובמהלך התקיפה אף חנק אותו והיכה אותו בפניו, נציג המשטרה הציג במהלך הדיון תמונות של הילד הפצוע. בבית המשפחה מצאו השוטרים חבל, שעל פי החשד איתו ביצע האב את המעשה.

במהלך החקירה, שמר האב על זכות השתיקה, אך לאחר שנועץ עם עו"ד הוא טען כי כיוון שהילד השתולל, הוא ניסה להרגיע אותו בצווארו.

עורכת הדין לאה צמל, פרקליטתו של האב החשוד, טענה במהלך הדיון כי מדובר בוויכוח שהתעורר בנוגע לאיזו ישיבה ימשיך הבן, וכי מדובר בבן מרדן המגיע הביתה במצב גרוע, וזה כשלעצמו מדאיג את המשפחה. עורכת הדין ציינה כוחות מד"א שהגיעו לטפל בילד מסרו כי הוא במצב סביר. בנוסף, טענה עורכת הדין כי לא היה צורך במעצרו של האב בעיצומה של השבת כיוון שהיה מגיע לתחנת המשטרה ברגל בלי ספק. "היה אפשר להתנהג  אחרת ולא להתנפל כל כך. עד עכשיו אף אחד לא הציע לו אוכל", טענה צימל.

בהחלטתו קובע השופט אורן סילברמן, כי האב חשוד באירוע אלימות חמור כלפי בנו. "מדובר באירוע של חניקה, ככל הנראה עד אובדן הכרה". השופט ציין את טענת המשטרה כי  בבית אותר גם חבל שיש אינדיקציה בינו לבין מצבו של הילד. בעקבות כך, הוחלט להאריך את מעצרו של הא החשוד.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תגובת האב  

  א.ע.

  • נוער מתמודד - קושי לנוער וקושי להורים - כולם מסכנים - כנסו 


  • חייבים בשבת קודש טשולנט חם, זמירות עם לב חם, וכוס קפה חם  (ל”ת)

   בעל המאור

 2. מכל עוה"ד פנו דווקא לעו"ד לאה צמל?  

  דוד

  • מדובר באב מה"מחבלים" (ל”ת)

   פונוביצער

 3. חרדי שחונק ילד וכמעט הורג אותו לא צריך לשבת בכלא.  (ל”ת)

  קצת אידישקייט

 4. האב המנוול עשה זאת כי חשב שבנו לא מקפיד מספיק. למה אתם מעלימים זאת?  


  • כנראה שבגלגול הקודם הבן חטא, וזה התיקון שלו. (ל”ת)

   שריר

 5. האבא רצה לרשום אותו לישיבה של מעלה  (ל”ת)

  שירה

 6. איפה האמא????? עוד מטורף חולה נפש  

  אמא

  • משפחה מוכה 

   אני

 7. חושך שבטו שונא את בנו  

  רב בישראל

 8. כמו שנאמר חנוק תנער על פי דרכו  (ל”ת)

  שי

;